Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Mart 2018

Talihsiz Kadını Tehdit Edip, Takısını Gasp Etti

Talihsiz Kadını Tehdit Edip, Takısını Gasp Etti
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de önceki gün bir apartmanın 1’nci katına balkondan giren hırsız, Suriye uyruklu Nehle M.’nin evine girdi. Hırsız, salonda uyuyan Nehle M.’yi tehdit edip boynundaki gerdanlığı koparıp aldı.

Suriyeli Nehle M. ikamet ettiği evde hırsız dehşeti yaşadı. Nehle M.’nin Cebeci Mahallesi 2252 sokakta yaşadığı apartmanın önüne gelen iki hırsız, dikkat çekmemek için bir süre sohbet etti. Sabah 06.30 sıralarında apartmanın önüne gelen iki hırsızdan biri daha sonra Nehle M.’nin yaşadığı 1’nci kata tırmanarak balkondan eve girdi. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Balkondan eve giren hırsızı Nehle M. fark etti. Büyük bir korkuyla uyanan talihsizi kadını tehdit eden hısız, Nehle M.’nin boynundaki 4 bin TL değerindeki gerdanlığını koparıp, evden uzaklaştı.  Diğer hırsızın ise gözcülük yaptığı olay sonrası Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler geniş çaplı soruşturma başlattı. Kamera görüntülerini izleyen polis, iki hırsızın 22 ayrı hırsızlık suçundan kaydı bulunan Ünal A. ve 25 ayrı hırsızlık suçundan kaydı bulunan Adem U. olduğunu tespit etti.

İki hırsızın sistemdeki kayıtlı adreslerine operasyon düzenleyen ekipler, Ünal A. ve Adem U.’nun bu adreste ikamet etmediğini belirledi. İki hırsızın gidebileceği noktaları kontrol eden ekipler, Ünal A. ve Adem U.’yu İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan bir otoparkın önünde yakaladı.

Talihsiz kadının evli olduğu ve olayın yaşandığı saatte işe gitmek için evden çıktığı öğrenildi.

Ünal A. ve Adem U emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edildi.

Tasarım | Enba