Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Mart 2017

TBMM Başkanvekili Aydın Yeşil Tekstili Ziyaret Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın, Sultangazi’de Adıyamanlı hemşehrilerini ziyaret etti. “Büyük Adıyaman Buluşması” programı kapsamında Sultangazi’ye gelen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Yeşil Tekstil’i de ziyaret etti.

Adıyaman Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Büyük Adıyaman Buluşması” programına katılmak üzere Sultangazi’ye gelen TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, program öncesi hemşerilerini ziyaret etti. Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfükar Yeşil’i de ziyaret eden Aydın, burada çalışan işçilerle de bir araya geldi.

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfikar Yeşil’in ağırlanan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, fabrikayı gezdi, işçilerle sohbet etti.

yeşil-tekstilIMG_8038

“YA ESKİ TÜRKİYE DİYECEĞİZ  YA DA YENİ TÜRKİYE DİYECEĞİZ”

Yeşil Tekstil “Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi”ni anlatan Aydın, Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi için sistem değişikliğine ihtiyaç olduğunu söyledi. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun sıradan bir seçim olmadığına dikkat çeken Aydın, “16 Nisan’ın Türkiye acısından son derece büyük bir önemi var. Ya eski Türkiye diyeceğiz, ya da yeni Türkiye diyeceğiz. Ya darbelerin olduğu, krizlerin olduğu, terörün olduğu, büyümenin değil sürekli küçülmenin yaşandığı o parçalı koalisyonların olduğu eski Türkiye diyeceğiz. Ya da büyük devasa projeleri gerçekleştiren, geleceğe güvenle bakan, 2023 hedefleri için çalışan yeni ve güçlü Türkiye diyeceğiz.” Dedi.

yeşil-tekstilIMG_8030

“HEP İSTEMUZUK DEDİLER”

16 Nisan’da halkın eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacağını dile getiren TBMM Başkanvekili ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,  “Bu olmak yada olmamak kadar önemli bir mücadeledir, tercihtir. Bugün hayır diyen siyasi partiler, milletin menfaatine yarayacak neye ‘evet’ dediler ki? Boğaz köprüsünden 3. Köprüye, 3. Havalimanından diğer yapılan devasa projelere hep istemuzuk dediler, istemuzuk yaklaştılar. Bir taraftan bu siyasi partiler var. Öbür tarafta hayır diyen kandil, PKK, Fetö, Almanya, Hollanda var. Bunların hepsi bir arada hareket ediyor. Hayır çıkması için mücadele ediyorlar. Çünkü tam bağımsız güçlü bir Türkiye istemiyorlar.” Diye konuştu.

yeşil-tekstilIMG_8038

YEŞİL TEKSTİL ÇALIŞANLARI ‘EVET’ DİYOR

Aydın konuşmasının sonunda Yeşil Tekstil çalışanlarına ‘sizde evet diyor musunuz?’ diye sordu. İşçiler hep birlikte ‘evet’ sözü verdiler.

ZÜLFÜKAR YEŞİL REFERANDUM KARARINI AÇIKLADI

yeşil-tekstilIMG_8069

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfikar Yeşil, hemşehrisi TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür etti. 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında kendisinin de ‘evet’ diyeceğini açıklayan Yeşil, “Ekonomik büyüme, siyasi istikrar ve toplumsal mutabakatla sağlanır. Son 15 yılın kazanımlarını geleceğe taşımak için Türkiye’nin istikrarı ve istikrarın güvencesi için Cumhurbaşkanlığı sistemini Yeşil Tekstil olarak destekliyoruz ve evet diyorum. 18 maddelik yeni anayasaya evet diyorum. Halkın anayasası halkın iradesine sunuluyor. Bu fırsat çok iyi değerlendirilmeli. Bir iş adamı olarak güçlü bir siyasi irade işbaşında olmalı diyor ve güçlü bir Türkiye istiyorum. Güçlü Türkiye ve geleceğimiz için ben evet diyorum.” Diye konuştu.

yeşil-tekstilIMG_8062

Yorumlar

Tasarım | Enba