Eminhaber.Org
Ana Sayfa ANTALYA, EKONOMİ, MANŞETLER 22 Nisan 2017

Ted Travel’dan ‘Türkiye Güvenli’ Mesajı

MUSTAFA KARABIYIK’IN HABERİ-EMİN HABER/ ANTALYA… Yurt dışında Türkiye’ye yönelik yapılan olumsuz algı operasyonlarına karşın Türkiye’de hayatın normal ve güvenli olduğu mesajını dünyaya duyurmak bugünler de yine turizmcilere düşüyor. Biblio globus’tan sonra Rusya’da kurulan ilk Türk tur operatörü olan TED Travel Rusya’dan davet ettiği info gruplarını Türkiye’yi gezdirerek, göstererek anlattı.

Türkiye’de hayat normal ve güvenli

TED Travel Ürün Geliştirme Müdürü Sadık Turan; “Amacımız Türkiye’nin ne kadar güvenli olduğunu göstermek, bir şey satmak için önce görmeniz yaşamanız lazım. TED Travel olarak yaptığımız sunumlar neticesinde Rusya’dan davet ettiğimiz info grupları Türkiye’nin güvenli olduğu kanısına vardılar.” dedi.

Sadece Türkiye’yi satıyoruz.

TED Travel ürün geliştirme müdürü Sadık Turan, TED Travel’ın yakın gelecekte Kazakistan pazarına da açılmayı hedeflediğini, ancak Türkiye’nin dışında farklı bir destinasyonu satmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını, Türk esnaflarıyla birlikte büyümeyi amaçladıklarını kaydetti.

Türkiye’de ki iş ortağımız jazz travel

Türkiye’deki en büyük iş ortaklarının Jazz Travel olduğunu kaydeden Sadık Turan, Rusya’dan getirdiğimiz misafirlerimizi Jazz Travel sayesinde Türkiye’de en iyi şekil de karşılanmasını ve ağırlanmasını sağladıklarını söyledi.

Türkiye’de 12 ay turizm mümkün

Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin 12 ay turizm yapılabilmesi için fazlasıyla yeterli olduğunu belirten TED travel ürün geliştirme müdürü Sadık Turan, Turizm Bakanlığının Türkiye’de 12 ay turizm yapılabilirliğini gösterecek tanıtımlar yapması gerektiğini ve bu tanıtımlar noktasında en büyük destekçilerinin Türk tur operatörleri olacağını kaydetti.

Yorumlar

Tasarım | Enba