Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 27 Şubat 2015

Telefon dolandırıcısı suçüstü yakalandı

Sultangazi’de, telefonla arayıp kendisini “polis”, “Hakim” ve “savcı” olarak tanıttığı kişileri dolandıran Yalçın Işık Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin başarılı operasyonuyla suçüstü yakalandı.

 

Sultangazi’de, telefonla arayıp kendisini “polis”, “Hakim” ve “savcı “olarak tanıttığı kişileri dolandıran Yalçın Işık, bir kişiyi aynı yöntemle dolandırmaya çalışırken suçüstü yakalandı. İhbar üzerine harekete geçen Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Yalçın Işık’ı Sultançiftliği Mahallesi’nde cep telefonu ile aradığı bir kişiyi dolandırmaya çalışırken suçüstü yakaladı. Dolandırmaya çalıştığı kişinin şikayetçi olduğu Yalçın Işık, Esentepe Polis Karakoluna götürüldü.

 

Yalçın Işık ifadesinde 10 kişiyi dolandırdığını itiraf etti. Işık ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Sultangazi’de, telefonla arayıp kendisini ‘polis’, ‘hakim’ veya ‘savcı’ olarak tanıttığı kişileri dolandırdığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen Yalçın Işık, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba