Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 31 Mayıs 2018

Terör operasyonunda uzun namlulu silah ele geçirildi

İstanbul’da terör örgütü Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP)’ye yönelik olarak yapılan operasyonda, uzun namlulu silahtan tabancaya, çelik yelekten susturucuya kadar değişik çapta silah ve araç gereç ele geçirildi. 

İstihbarat kaynaklarının seçim öncesi provokasyon saldırısı hazırlığı yapıldığı bilgisi üzerine gerçekleştirilen operasyonda, ele geçen silah ve mühimmatın örgütün “güvenli evler” olarak adlandırdığı adreslerde ele geçirildiği öğrenilirken, saldırı planlarında yer alan örgüt mensuplarının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Terör örgütü MLKP’nin eylem ve faaliyetlerini deşifre etmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Sultangazi TEM ekiplerince sürdürülen çalışmalarda, yaklaşan seçimler öncesi örgütün provokasyon amaçlı saldırı yapacağı bilgisine ulaşılınca, soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturmada, örgütün Sultangazi’de bulunan ve örgüt tarafından “güvenli ev” olarak adlandırılan 3 ayrı adresinde, saldırı plan ve hazırlıklarının yapıldığı belirlendi., Tespit edilen adreslere yönelik olarak teknik ve fiziki takip çalışması yapan ekipler adreslere dün saat 14.00 sıralarında adrese operasyon düzenledi.

Özel Hareket Şube ekiplerinin, TEM Operasyon Timi eşliğinde kapılarını kırarak girdiği 3 ayrı adreste yapılan aramalarda, 1 uzun namlulu otomatik silah ve bu silaha ait şarjör mermiler, 1 susturucu, 1 tabanca, 2 kurusıkı tabanca,1 kurusıkıdan dönüştürülmüş tabanca, 1 çelik yelek, pompalı tüfek fişekleri ile 7.62 çapında 12 mermi ele geçirildi. Hiçbir örgüt mensubuna rastlanmayan baskınlar sırasında, adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel döküman da ele geçiren TEM ekipleri, ele geçirdiği silahları kriminal incelmeye alırken, saldırı planları içerisindeki örgüt mensuplarına yönelik yakalama çalışmalarını devam ettiriyor.

(milliyet)

Yorumlar

Tasarım | Enba