Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Temmuz 2015

Teşkilatlara Erken Seçim Uyarısı

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti Teşkilatlarına her an seçime hazır olun talimatı verdiği iddia ediliyor.

 

Meclis’e giren partilerle gerçekleştirdiği birinci tur koalisyon görüşmelerini tamamlayan AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, partisinin il başkanlarına “seçime hazır olun” talimatı verdiği iddia edildi.

 

İlçe Teşkilatlarının da bu konuda uyraılmasını isteyen Davutoğlu, bayram dolayısıyla aradığı Ak Parti il başkanlarından teşkilatın durumuyla ilgili bilgi aldı ve koalisyon görüşmelerinin sürmesine rağmen, herkesten olası bir erken seçim için teyakkuzda olmalarını talep etti. Ahmet Davutoğlu’nun il başkanlarına, “Biz burada koalisyon görüşmelerini yürütüyoruz, son dakikaya kadar da yürütmeye devam edeceğiz. Ama, siz her an bir seçime gidebilirmiş gibi teyakkuzda olacaksınız. Hem bayramda, hem bayram sonrasında, çalışmalarınıza asla ara vermeyeceksiniz. Sürekli hemşehrilerinizle birlikte olacaksınız” dediği belirtildi.

IMG_1190

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “seçime hazır olun” talimatına, ilk cevapta Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatından geldi. Ramazan Bayramı’nın ilk günü Ak Parti İlçe Binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, olası bir erken seçimde Sultangazi İlçe Teşkilatının hazır olduğunu söylemişti.

Yorumlar

Tasarım | Enba