Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Eylül 2020

Trafiği durdurup halay çektiler!

Sultangazi’de, ilçenin en önemli ana yolunda trafiği durdurup halay çeken düğün konvoyunun sorumsuzluğunu, Sultangazi polisi affetmedi.

Sultangazi Arnavutköy bağlantı yolunu kullanan bir düğün konvoyu, İsmetpaşa Mahallesi mevkiinde trafiği durdurdu. Araçlarından inen damat ve gelinle birlikte bir grup davul ve zurna eşliğine halay çekti. İlçenin en önemli ana yolunda trafiği durdurup halay çekenlerin, koronavirüs salgınına rağmen maske takma ve sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği görüldü. Grubun yolun ortasında halay çekmesinden dolayı ve trafiğin zorla durdurulması nedeniyle, diğer araç sürücüleri tepkilerini korna çalarak gösterdiler.

“BÖYLE SAÇMA BİR ŞEY Mİ OLUR?”

O anlar ise vatandaşlar tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde, trafiği durdurup halay çeken düğün konvoyunun trafiği zorla durdurmasına tepki gösteren bir sürücünün, aracından inerek halay çeken gruba doğru ilerlediği ve “Böyle saçma bir bir şey mi olur?” dediği amatör kameraya yansıyor. Halay çeken grubun yanına giden sürücünün burada da tepkisinin devam etmesi üzerine, damat ve gelinin yanı sıra diğer şahısların araçlara binerek yola devam ettikleri görülüyor.

Öte yandan görüntüleri ihbar kabul eden Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, hemen harekete geçti.

Emin Haber’de ki görüntüleri ihbar kabul eden polis, yol ortasında halay çeken gruba ceza yağdırdı.

KONU İLE İLGİLİ İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ‘Trafiği Tehlikeye Düşürmek, Tehlikeli Araç Kullanmak ve Trafiği Gereksiz Yavaşlatmak’ konusu ile ilgili yürütülen çalışmalarda;

22.09.2020 günü saat: 13.45 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi Askeri Yan Yol üzerinde düğün konvoyunun trafiği durdurduğu ve konvoydaki şahısların halay çektiği tespit edilmiştir.

Yolu trafiğe kapattığı tespit edilen 4 ayrı araç sürücüsüne;

‘Trafiği Tehlikeye Düşürmek, Tehlikeli Araç Kullanmak ve Trafiği Gereksiz Yavaşlatmak’ suçundan
792 TL cezai işlem uygulanmıştır.

Yolu trafiğe kestikten sonra halay çeken şahısların Mehmet K., damat Murat D, gelin Ayşe G., ve Elif D. , Esma D. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş, adı geçen şahıslara ‘Ulaşım Araçlarını Kaçırma veya Alıkoyma’ suçundan adli işlem yapılmıştır.

Ayrıca COVİD-19 tedbirlerine aykırı hareket ettiklerinden dolayı Umumu Hıffzıssıhha Kanunu 282.maddeden her şahsa 3 bin 150 TL idari para cezası kesilmiştir.

Yorumlar

Tasarım | Enba