Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 19 Mart 2016

TÜGVA Sultangazi Çanakkale Şehitlerini Yad Etti

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sultangazi İlçe Temsilciliği, Çanakkale Şehitleri’ni anma programı düzenledi. Anma programına İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut konuşmacı olarak katıldı.
TÜGVA Sultangazi  Çanakkale Şehitlerini Yad Etti
Ali Baba Halı Yıkama

TÜGVA Sultangazi İlçe Temsilciliğinin düzenlediği program Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. Anma programında konuşan TÜGVA Sultangazi İlçe Temsilcisi Yunus Kara, “18 Mart, sadece bizim şanlı tarihimizin değil insanlık tarihinin en önemli, en büyük ve asalet dolu bir savaşın tarihidir.Çanakkale, hepimizin gönlünde bir istiklal meşalesidir. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en önemli ilham  kaynaklarından  birisidir. Dünyanın bütün coğrafyalarından gelerek Osmanlının üzerine saldıran 20. yüzyıl haçlıları, 101 yıl önce bugün boğazın derin sularına gömüldüler.” Dedi.

tügva-sultangazi1

 

Çanakkale destanının bu milletin birlik ve beraberliğinin en güzel örneği olduğunu söyleyen Kara, “Sadece Erzurum’dan, Antep’ten, Kars’tan, Diyarbakır’dan, Manisa’dan, İstanbul’dan değil, Yemen’den, Sudan’dan, Kudüs’ten, Afrika’dan,  Kafkasya’dan, Balkanlardan gelip VATAN’ı için şehit düşen, bu topraklar için kanını döken, canını verenler, sanırım, bugün bölücülük ve ayrımcılık yapanları asla affetmeyecektir. Çanakkale’de şehit olup yan yana, koyun koyuna yatanlar; bize, bugüne çok önemli bir mesajdır. Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalı, gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Bu milleti millet yapan değerlerden birside şüphesiz ÇANAKKALE deniz savaşıdır.” İfadelerini kullandı.

TÜGVA Sultangazi İlçe Temsilcisi Yunus Kara sözlerini, Mehmet Akif Ersoy’un, “Çanakkale Şehitleri Şiiri”nden okuduğu birt dörtlükle noktaladı.

“Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Allah onlardan razı olsun, mekânları cennet olsun diyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Tasarım | Enba