Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 13 Aralık 2015

TÜGVA Sultangazi Temsilciliği’nden Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak Konferansı

TÜGVA Sultangazi Temsilciliği’nden Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak Konferansı
Ali Baba Halı Yıkama

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sulangazi Temsilciliğinin düzenlediği “Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak” konulu konferansa gençler yoğun ilgi gösterdi. Sultangazi Belediyesi Nikah Salonun da düzenlenen “Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak” konferansına konuşmacı olarak Yazar Yusuf Kaplan katıldı.

 

TÜGVA Sultangazi İlçe Temsilciliği “Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak” konulu konferans düzenledi. Yazar Yusuf Kaplan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa; Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, TÜGVA İl Başkanı Mehmet Fatih Kacır, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda genç katıldı.

12388314_891179904264747_1997478999_n

Konferansın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Sultangazi Temsilcisi Yunus Kara, “Türkiye Gençlik Vakfı merkezi Türkiye, çalışma alanı dünya olan yenilikçi olmaktan ve icat çıkartmaktan çekinmeyen yeni nesil gençlik vakfıdır” dedi.

 

TÜGVA’nın geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalıştığını belirten Yunus Kara, bu anlayışla Sultangazi’de çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

tügva-sultangazi

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise, Türkiye genelinde birçok başarılı çalışmaya imza atan TÜGVA’nın Sultangazi’de de başarılı çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. TÜGVA Sultangazi Temsilciliğinin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Altunay, “En büyük sermayemiz yetişmiş insan. Bu yüzden gençlerin bir araya gelerek yaptığı çalışmaları çok önemli buluyorum. Gençlik faaliyetleri bizler için önem arz eden çalışmalar. Bu noktada TÜGVA’nın yapmış olduğu çalışmaları önemsiyoruz.” Dedi.

 

TÜGVA Sultangazi Temsilciliğinin düzenlediği “Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak” konulu konferansın konuşmacısı Yazar Yusuf Kaplan, Doğu ve Batı medeniyetinin dünden yarına uzanan çizgisini ve dinamiklerini masaya yatırdı.

Tasarım | Enba