Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 13 Kasım 2019

TÜGVA Sultangazi’de görev değişikliği

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sultangazi İlçe Temsilciliği’nde görev değişikliği yaşandı. İstanbul’da TÜGVA temsilciliği görevini en uzun süre yürüten Yunus Kara, 5 yıldır başarıyla yürüttüğü İlçe Başkanlığı görevini Teşkilat Koordinatörü Harun Eryiğit’e devretti.
TÜGVA Sultangazi’de görev değişikliği
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde “Yeni Nesli Gençlik Vakfı” sloganıyla kurulan TÜGVA’nın Sultangazi İlçe Temsilciliği’nde bayrak değişimi yaşandı. Temsilciliğin kurucu ilçe başkanı Yunus Kara, görevini Teşkilat Koordinatörü olarak görev yapan Harun Eryiğit’e devretti.

İstanbul’da TÜGVA temsilciliği görevine başlayan ve en uzun süre görevde kalan ilk ilçe temsilcisi olan Kara, görev süresi boyunca eğitim, kültür ve spor alanlarında birçok faaliyete imza attıklarını belirterek, “5 yıl boyunca Sultangazi’deki tüm ortaokul ve liselerde gençlere ulaşmak için çalışmalar yaptık. Kurduğumuz öğrenci kulüpleri ile kitap okuma grupları, hadis-i şerif okuma halkaları oluşturduk.” dedi.

“Allah ve Resulünün (sav) üstünde amir tanımadık”

Gençlerin derslerine yardımcı olacak eğitimlerin yanı sıra Arapça, İngilizce gibi dil kursları da organize ettiklerini dile getiren Kaya, sözlerini şöyle tamamladı, “Göreve başladığım günden bugüne Allah ve Resulünün (sav) üstünde amir, onun üstünde emir tanımadan görevimizi yerine getirmeye gayret ettik. Bize inanan, bizi sevip sayan gençlere ağabeylik yapmaya özen gösterdik. Bu süreçte sadece Allah’a güvendik. Görevimi, Yönetim Kurulumuzda Teşkilat Koordinatörü olarak görev yapan Harun Eryiğit kardeşimize devretmekten dolayı mutluyum. Kendisine ve teşkilatımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Tasarım | Enba