Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Nisan 2018

Türkiye ve Dünya Gündemi Sultangazi’de Masaya Yatırıldı

Gazeteciler Melih Altınok, Murat Çiçek ve Hikmet Genç günün manşetini Sultangazi’de attı.

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği “Günün manşeti Sultangazi’de atlıyor” programına Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Melih Altınok, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Akşam Gazetesi köşe yazarı Hikmet Genç konuşmacı olarak katıldı.

Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar, iş adamları ve vatandaşlar katıldığı programda Türkiye ve dünya gündemi masaya yatırıldı. 15 Temmuz’da terör örgütü FETÖ’nün yüzlerindeki pisliklerinin ortaya çıktığını ifade eden Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok, “15 Temmuz bize şunu gösterdi; suratlara takılan maskelere bakmayacağız.” Dedi.  ABD’nin terör örgütlerine destek verdiğine vurgu yapan Altınok, “Türkiye’de solcu, ulusalcı, Kemalist maskelerle gezen pek çok insan ABD’nin çıkarlarına hizmet etti.” Diye konuştu.

TSK’nın Afrin’de çok başarılı bir hareket gerçekleştirdiğini söyleyen Melih Altınok, “Bütün dünyanın takdirini toplayan bir hareket yaptık. Ama artık hepimiz de biliyoruz ki, ordular bütün hareketin hepsini yönetmiyor. Burada güçlü bir siyasi irade var. Bunun bir ayağı da diplomasi. Ayrıca bizim askerimizden şüphemiz yok zaten. 15 Temmuz’da nasıl TSK’nın içindeki pislikler temizlendiyse, vatansever askerlerimizin nasıl operasyon yaptığını gördük.  Dolayısıyla içeride ki sorunlar hal edildiği takdirde, adına muhalefet dediğimiz sabotajın foyasını ortaya çıkartırsak Türkiye’nin önünü kimse kesemez. Farklı inançlarımız, siyasi tercihlerimiz olabilir ama biz Türkiye’de yaşayan insanlar olarak, bir idealin etrafında yan yana geldik. Bağımsız bir ülke, bağımsız bir Türkiye istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Tam bağımsız bir Türkiye için mücadele ettiklerini söyleye Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Hikmet Genç, “Bu mücadelemizi de birçok yerde kazanmış durumdayız. Türkiye dünyaya meydan okudu ve bir iddiası var. Türkiye diyor ki, ‘ben bir devim. Ben ayağı kalktığım zaman bir tek bu topraklar ayağı kalkmıyor.’ Türkiye son 15 yılda büyük bir atağa geçti. 15 Temmuz’da inmedi, düşmedi ve ayağa kalkmaya devam ediyor. Batılılarda bunu biliyor. Batılılar kurtlar sofrasıdır ve sofralarına başka bir kurt gelsin istemiyorlar.” İfadelerini kullandı.  Konuşmasında muhalefeti “mahallenin veletleri” olarak yorumlayan Genç, “Ülkemizin asıl tehlikesi mahallenin veletleridir.” Dedi. Genç, Türkiye’nin bağımsız bir irade tarafından yönetildiğini de sözlerine ekledi.

PROGRAMA TRABZONLU İŞ ADAMLARI DA KATILARAK DESTEK VERDİ

Yorumlar

Tasarım | Enba