Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Temmuz 2021

Uçurumdan düşerek hayatını kaybeden Elif’in ölümüyle ilgili yapılan soruşturma kapsamında 17 yaşındaki arkadaşı tutuklandı

Sultangazi’de, 4 arkadaşı ile piknik yapan 15 yaşlarındaki Elif, arkadaşlarının iddiasına göre uçurumdan düşerek can vermişti. Olayın ardından Elif’in arkadaşları tarafından uçurumun kenarında dakikalarca dövüldüğü anlara ait görüntüler ortaya çıkmıştı. Soruşturma kapsamında bugün sabah saatlerinde Çakal’ın 4 arkadaşı hakkında gözaltı kararı çıktı. Gözaltına alınanlardan 17 yaşındaki Senem T. tutuklanırken, 15 yaşındaki T.Y. ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı. 2 şüpheli ise halen aranıyor.

Bugün, Elif Çakal’ın hayatına kaybetmesine ilişkin yürütülen soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, Whatsapp yazışmaları ve gizli bir tanığın ifadesi ortaya çıktı.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren savcılığın Elif’in arkadaşlarının telefonlarını inceledi. İnceleme sonucunda bir kişinin telefonundaki gizli yazışmalar tespit edildi. Olay öncesinde şahsın, bir arkadaşına ”Birazdan onu döveceğim ve görüntüye kaydedeceğiz” yazdığı görüldü. Yazışmalarla birlikte olayın planlı olarak yapıldığı da ortaya çıkmış oldu.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI

İKİ ŞÜPHELİ ARANIYOR

NE OLMUŞTU?

Cebeci Mahallesi’ndeki eski maden ocağındaki uçurumda geçtiğimiz cumartesi günü 15 yaşındaki Elif Çakal’ın cansız bedeni bulunmuştu. Çakal’ın 4 arkadaşı intihar ettiğini öne sürerken annesi ise kızının itildiğini öne sürülmüştü. Soruşturma sürerken Çakal’ın ölümünden kısa süre önce yanındaki arkadaşlarından biri tarafından çekilen görüntüler ortaya çıkmıştı. Görüntülerde Çakal’ın yanındaki iki kız arkadaşı tarafından düştüğü uçurum kenarında dövüldüğü görülmüştü

Yorumlar

Tasarım | Enba