Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Ekim 2017

Uğur Kalkar ve Cahit Altunay Ayakkabı Fuarı’nı Ziyaret Etti

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar ve Belediye Başkanı Cahit Altunay Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci en büyük ayakkabı fuarı olarak gösterilen AYMOD Fuarı’na katılan Sultangazili ayakkabı üreticilerinin stantlarını ziyaret etti.
Uğur Kalkar ve Cahit Altunay Ayakkabı Fuarı’nı Ziyaret Etti
Ali Baba Halı Yıkama

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren firmaların katılımıyla kapılarını ziyaretçilere açtı. Alanında Avrupa’nın en büyük ikinci, Türkiye’nin ise en büyük ayakkabı fuarı olan AYMOD’da 1000’i aşkın markanın katılımıyla, yaz sezonuna ait kadın-erkek ayakkabısından, çocuk ayakkabılarına kadar klasik ve modern binlerce yeni model sergileniyor.

CNR Expo Yeşilköy’de bu yıl 58’inci kez düzenlenecek AYMOD’a Sultangazi’den de çok sayıda firma katıldı. Fuarın ikinci günü Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar ve Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazili firmaların stantlarını ziyaret etti. Ziyarette merkezi Sultangazi’de bulunan İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Oktay Şamdanlı, İlçe Kaymakamı Kalkar ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’a eşlik etti.

Stantları gezen Kaymakam Uğur Kalkar ve Başkan Cahit Altunay, firmaların çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonunda Emin Haber’e konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Sultangazi’deki ayakkabıcıların düzenli olarak CNR Expo’da gerçekleşen AYMOD’A KATILARAK İLÇEMİZİ TEMSİL ETMELERİ BİZLER İÇİN BİR GURUR KAYNAĞIDIR. İnanıyorum ki çeşitleriyle, daha fazla üretimleriyle hem ilçe ekonomimize, hem ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacaklardır.” dedi.  Ayakkabı üreticilerinin Sultangazi’de yaşadıkları sorunlara vakıf olduğunu belirten Altunay, “Ayakkabı üreticilerimizin sorunlarını biliyoruz. Sorunların çözüm aşamasında da elimizden gelen desteği her zaman verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Onun için uygun bir alan ayrıldı. Organize değil ama ayakkabıcılara yetecek kadar bir alanı sanayi alanına alındı. Bu alanla ilgili şu anda uygulama planları çalışmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Habibler ve Yayla Mahallelerinin planlarını yapıyor. O planlardan sonra yerimiz net ve hazır olarak ortaya çıkacak.” Diye konuştu.

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba