Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Şubat 2018

Uğur Mumcu Mahallesi’ne ‘Hizmet Tesisleri’

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, yapımına başlanan Uğur Mahallesi Hizmet Tesisleri’nde incelemede bulundu.

Sultangazi Belediyesi, kapalı pazar alanlarına yeni vizyon kazandıran mahalle hizmet tesislerinin bir yenisini daha hayata geçiriyor. 5.440 metrekare alan üzerine inşa edilecek Uğur Mumcu Mahallesi Hizmet Tesislerinin yapımına başlandı.

Mahalle aralarında kurulan pazarların beraberinde getirdiği çevre, görüntü ve ses kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla Sultangazi Belediyesi, yeni bir pazar ve hizmet tesis konseptini ortaya koydu. “Mahalle Hizmet Tesisleri” adıyla hayata geçirilen proje ile pazar kültürüne yeni bir ivme kazandırılırken, mahallelerin de fiziki mekan ihtiyaçlarına cevap vermesi amaçlandı. Sultangazi Belediyesi, tamamını kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirdiği Sultançiftliği, 50. Yıl ve İsmetpaşa Cevher Dudayev Mahalle Hizmet Tesisleri, kapılarını halka açtı. Bu çalışmalarla yetinmeyen Sultangazi Belediyesi, ilçeye yeni mahalle hizmet tesislerini kazandırmak için harekete geçti. Proje çalışması sona eren Uğur Mumcu Mahallesi Hizmet Tesisinin inşaat çalışmasına başlandı.

Belediye Başkanı Cahit Altunay yapımına başlanan Uğur Mahallesi Hizmet Tesisleri’nde incelemede bulundu, çalışmaları yerinde inceledi.

Uğur Mumcu Hizmet Tesisleri’nde şu bölümler yer alacak:

2 Katlı Pazar Alanı

Aile Sağlık Merkezi

İSMEK

Etüd Merkezi

Fitness Salonu

Çok Amaçlı Salon

Park ve Sosyal Donatı Alanları

Otopark

Yorumlar

Tasarım | Enba