Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 17 Ocak 2021

Ülkü Ocakları’nın eğitim kalemi Şuşa’da destan yazacak

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in uygun bulması durumunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’na Azerbaycan’ın Şuşa kentine Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu yapılması talimatını vermişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamasının ardından Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı da çağrıya uyarak, söz konusu okulun açılışı için, ‘Hazırız’ mesajını verdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamasında, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘’Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir’’ sözlerini anımsatarak, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa’ya ilkokul inşa etmek için hazır olduklarını duyurdu.

Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmanın Türk coğrafyasına ve ecdada karşı asli bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Yıldırım, ‘’Can ve kan kardeşimiz Azerbaycan’ımızın düşmana karşı zaferi tüm dünyada ses getirmişken bizlere zafer coşkusu yaşatarak gururlandırmıştır.’’ ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın, ‘Ülkü Ocakları’nın eğitim kalemi Şuşa’da destan yazacak’ başlıklı açıklaması şöyle;

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin “Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir “ talimatları doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa’ya ilkokul inşa etmek için hazırız. Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmak Türk coğrafyasına ve ecdadımıza karşı asli sorumluluğumuzdur.

Can ve kan kardeşimiz Azerbaycan’ımızın düşmana karşı zaferi tüm dünyada ses getirmişken bizlere zafer coşkusu yaşatarak gururlandırmıştır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin “Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Medeniyetlerin beşiği doğru fikirdir. Ve her doğru fikir onu taşıyacak kafa ve gönüle sahip olanlarla birliktedir. Özellikle ifade ediyorum. Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir.” ifadeleri üzerine bize verdiği talimat doğrultusunda Şuşa’da kardeşlerimizin eğitim mücadelesinde de canımız ve kanımızla destek olduğumuzu her daim göstereceğiz. İnşa etmek için sabırsızlıkla beklediğimiz dokuz derslikli Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişecek kardeşlerimiz Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini nesiller boyu aktaracaktır.

Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişeceğine inandığımız kardeşlerimiz Türk Dünyası’nın geleceği olacağına inancımız tamdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile eğitime ve bilime açılacak bu yeni kapı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı için tarihe geçen bir hizmet olarak anılacaktır.

Yorumlar

Tasarım | Enba