Eminhaber.Org

Çiğköfte Sultangazi’de Yenir

Çiğköfte Sultangazi’de Yenir
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’nin sevilen işadamlarından Ramazan Dere’ye ait Ünlü Malatya Çiğköftecisi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın katılımıyla dualarla açıldı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek el ile yoğrulan çiğköfteyi müşterilerine sunan Ünlü Malatya Çiğköftecisi Atatürk Bulvarı Caddesi’nde hizmete açıldı.

 

Dayı lakabıyla tanınan Ramazan Dere’nin Atatürk Bulvarı Caddesi’nde hizmete açtığı Ünlü Malatya Çiğköftecisinin açılışına yoğun bir ilgi vardı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,Belediye Başkan Yardımcısı Ali Başakaya, MADEF Başkanı Yılmaz Durmuş, Sultangazispor Kulüp Başkanı Osman Cengiz, Onursal Başkan Nevzat Yılmaz, Sultangazispor Taraftarlar Derneği Başkanı Hamza Çiçek, STK temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış programı okunan dualarla başladı.

Açılışta konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Çiğköfte deyince Sultangazi akla geliyor” diyerek, ilçede istihdama ve ekonomiye büyük katkı sunan çiğköfte sektörüne dikkat çekti. Sektörde Adıyamanlıların söz sahibi olduğunu belirten Başkan Altunay, Malatyalıların da sektöre el atıklarını söyledi.

 

Ünlü Malatya Çiğköftecisi Açıldı-sultangazi

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba