Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Haziran 2018

Uyuşturucu Satıcısının İbretlik Sonu

EMİN YEŞİL’İN HABERİ… Uyuşturucu satıcısının ibretlik sonu güvenlik kameralarına yansıdı. İbretlik görüntülere geçmeden önce; Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün son yıllarda uyuşturucuya yönelik yaptığı başarılı operasyonlara değinmek istiyoruz.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği bünyesinde kurulan “özel narkotik ekibi”, son aylarda yaptığı başarılı operasyonlarla uyuşturucunun inine girdi. Operasyonlarda son 1 ayda çok sayıda uyuşturucu satıcısının yanı sıra uyuşturucu baronu yakalandı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen ve Asayiş Büro Amiri Göral Çetin’in uyuşturucu ile mücadele konusunda kurduğu özel narkotik ekibi, yaptığı başarılı operasyonlarla uyuşturucunun inine girdi.

Ekipler, Esentepe Mahallesi’nde bulunan ve kamuoyunda “Adana Mahallesi” olarak bilinen bölgede zehir tacirlerine nefes aldırmadı. İstanbul’un geneline uyuşturucunun çıkış noktası olarak bilinen Adana Mahallesi’de uyuşturucu imalatı yapılan tüm adresler tek tespit edildi ve art arda yapılan operasyonlarla uyuşturucunun inine girildi.  Operasyonlarda Sultangazi’den İstanbul geneline uyuşturucu madde yayan çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan uyuşturucu baronları cezaevine gönderildi. Bölgede uyuşturucu imalatı için kullanılan birçok yapı da yıkıldı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği bünyesinde kurulan “özel narkotik ekibi”, uyuşturucuyla mücadele kapsamında son 5 ayda çok sayıda operasyon düzenledi.  Başarılı çalışmalara imza atan Sultangazi Emniyeti son aylarda toplamda 380 operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyonlarda aralarında “Baron” diye tabir edilen 30 büyük uyuşturucu satıcısı ve üreticisinin de aralarında olduğu 150 kişiyi gözaltına aldı.  Gözaltına alınan uyuşturucu baronları ve çok sayıda uyuşturucu satıcısı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ekipler son olarak İsmetpaşa Mahallesi’nin ‘uyuşturucu baronu’ olarak bilinen firari S. K.’yı yakaladı.

UYUŞTURUCU SATICISININ İBRETLİK SONU KAMERADA

Uyuşturucunun ne kadar tehlikeli olduğu da bir kez daha gözler önüne serildi. Uyuşturucu satıcısı kullandığı uyuşturucu maddenin etkisiyle hayatını kaybetti. Cebeci Mahallesi’nde” torbacı” diye tabir edilen uyuşturucu satıcısı sokak ortasında madde krizine girdi, yoldan geçen küçük yaştaki çocuklar kalp masajı yaparak krize giren genci hayata döndürmeye çalıştı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri 22 yaşındaki hayatını kaybederken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Bu sırada yoldan geçen 10 -12 yaşlarındaki bir çocuk yerde hareketsiz yatan E.K.’yi gördü.  Büyük şaşkınlık yaşayan küçük çocuk çevredeki arkadaşlarına haber verdi. Yine yaşları 10 ila 14 yaşlarında değişen çocuk grubu yerde yatan gence kalp masajı yapmaya başladı. Bu sırada vatandaşların ihbarı üzerine olay yerinde sağlık ekipleri sevk edildi.  Olay yerine gelen 112 ekipleri madde kullanan E.K’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba