Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 17 Şubat 2020

Uzmanlar Uyardı; ‘Önlem alınmazsa başımızın belası olacak’

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı, Marmara Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği (MARSAR) ve Omega İlkyardım Eğitim Merkezi ile birlikte afete hazırlık etkinliği düzenledi. Avlu 34 Kültür Merkezi toplantı salonunda başlayan eğitimde uzman kişilerce depreme karşı alınacak önlemler anlatıldı.

“DOĞALGAZ PATLAMALARI BAŞIMIZIN BELASI OLACAK”

Tuğçe HUY: Emin HABER/ ARNAVUTKÖY… CHP İlçe Başkanlığınca düzenlenen eğitime; siyasi parti temsilcileri, dernekler, vakıflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Verilen eğitimde yerleşim yerlerine yapılan Benzin İstasyonları nedeniyle deprem anında ve aynı zamanda normal hayatta olası patlamaların meydana gelebileceğini söyledi. Depremden sonra veya deprem anında en büyük tehlikenin su veya elektrik değil doğalgaz olduğunu belirten eğitmenler, “Deprem sonrasında yaşanan doğalgaz yangınları ve zehirlenmeleri, kurtarma ekiplerinin ve vatandaşların en sıkıntı çektiği yani tabir-i caizse deprem de bizim başımızın belası olacak” diyerek bu alana yoğunlaşmanın gerekliliğini vurguluyor.

DEPREME YOĞUNLAŞMAK HAYRIMIZA OLACAKTIR

Depremin siyasetin dışında değerlendirilmesi gerektiğini belirten CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Özlem Kutbay, “Şimdi yapmamız gereken bir gerçeği her yönüyle kabul edip nasıl bir önlem alabileceğimiz hususudur. Zira artık vakit kaybetmeksizin vatandaşlarımızın da güvenliği için birlik olmak ve bu konuya yoğunlaşmak hayrımıza olacaktır” şeklinde konuştu.

İSTANBUL’DA DEPREM KUŞAĞINDA

Diğer yandan afetin siyaset üstü bir konu olduğunu yineleyen Kutbay, sözlerine söyle devam etti; “Yakın zamanda birçok afet yaşadık. Yine daha geçtiğimiz ay Elazığ depremini gördük. Bildiğiniz gibi İstanbul’da deprem kuşağında yer alıyor. Afet konusunda bilinçlenmemiz ve hazırlıklı olmak gerekiyor. Bu nedenle bu programa sirayet eden Arnavutköylülere teşekkür ediyor, bir daha böyle afetlerin yaşanmamasını diliyorum” diye konuştu.

 

molavitrin

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba