Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Mart 2016

Vahap Görmez, ‘GÖRMEZ AVM’ Markasını Anlattı

Görmez AVM zincirleri Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Görmez, gazetemize GÖRMEZ markasının nasıl doğduğunu ve nasıl bir gelişim gösterdiğini anlattı.
Vahap Görmez, ‘GÖRMEZ AVM’ Markasını Anlattı
Ali Baba Halı Yıkama

1989 yılında Bayrampaşa’da ilk mağazasını açan Görmez ailesi, bu mağazada halı satışıyla girdi sektöre. Daha sonra yine Bayrampaşa Murat Mahallesi’nde 2. Mağazayı açan GÖRMEZ’ler, kısa bir süre sonra Altıntepsi’de 3. Mağazalarını açtılar.

Bir aile şirketi olan GÖRMEZ markası, 2 şirket ve 16 mağazasıyla bugün İstanbul’un zücaciye, elektronik, beyaz eşya, küçük ev aletleri, ev tekstili ve mobilya satışıyla önemli alış veriş mağazalarından biri…

Vahap-görmez_DSC4731

“KALİTEYİ UCUZA SATIYORUZ”

GÖMEZ AVM’lerin satış politikasını, ‘kaliteyi müşteriye ucuza satmak’ olarak özetleyen Vahap Görmez, “Biz kredi kartı şartı olmadan, ürünlerimizi müşterilerimize taksitle satıyoruz. Bu satışlar için uzun vadeli senetler düzenliyoruz. En önemlisi müşterilerimizden hiç peşinat almıyoruz. Gerektiğinde 4 ay ödeme almadan uzun vadeli satışlar yapıyoruz. Bu satışlarımıza da vade uygulamıyoruz ve 17 ila 20 ay’a kadar uzatabiliyoruz bu vadeleri. Bir örnek vereyim, mesela 10 aylık vadeyi 20 aya çıkarıyoruz ancak bu uzatmadan kaynaklı olarak vade uygulamıyoruz.”

“Bu satış stratejisi biraz riskli bir satış politikası, ancak bizim de riskleri azamiye indirmek noktasında bazı önlemlerimiz var.”

Vahap-görmez_DSC4737

“Gönümüzde ekonomik ilişkiler ve hayatın insanlara dayattığı bazı zorluklar ve en önemlisi büyükşehirlerin getirdiği bazı zorluklar, insanların alım güçlerini düşürmüştür. Bizim satış politikamız bu anlamıyla vatandaşlara yardımcı olmak. Çünkü vatandaş nakit alımlarda zorlanıyor.”

“KALİTEYE ve MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ÖNEM VERİYORUZ”

“Firmamız kaliteye önem veren, müşteri sıkıntılarıyla ilgilenen ve bu sıkıntıları en azami sürede çözmeye çalışan bir anlayışa sahiptir.”

“Ürünlerimizi birinci elden alıp, müşterilerimize ulaştırıyoruz. Bayilik şeklinde ürün alışlarımız ve satışlarımız var. Örneğin beyaz eşya da Ariston markasının bayisiyiz.”

Vahap-görmez_DSC4742

“SATIŞLARIMIZI KAMPANALARLA DESTEKLİYORUZ”

“Dönem dönem kampanyalar düzenleyerek satışlarımızı destekliyoruz. Bu kampanyaların müşteri açısından da önemi büyük, müşterilerimiz çok avantajlı bir kampanyadan faydalanacaklar. Şu anda devam eden çok avantajlı bir kampanyamız var. Müşterilerimiz mağazalarımızdan, 10.000 TL’lik alışveriş yaptıklarında 1.000 TL’lik hediye puan kazanacaklar. 5000 TL’lik alışverişe 500 TL, 1.000 TL’lik alışverişe 100 TL’lik hediye puan kazanacaklar.”

Vahap-görmez_DSC4744

“MAĞAZALARIMIZIN TAMAMI KENDİ BİNALARIMIZDA FAALİYET GÖSTERİYOR”

“Mağazalarımızın tamamının binaları kendi mülkümüz. Bağcılar Yeni Mahallede 6 katlı bir mağazamızı yeni hizmete açtık.

Küçükköy’de 7 katlı bir mağazamızın inşaatına yeni başladık. Bu durum bizim satış politikamızı da önemli ölçüde belirliyor. Ürün satışlarında daha esnek bir satış politikası belirlememize neden oluyor.”

Vahap-görmez_DSC4741

“SEKTÖRÜN DURUMU”

“Sektörde biraz durağanlık var. Bu durağanlık alım gücüyle alakalı. Vatandaşlarımız kredi kartlarına biraz fazlaca yüklendiler. Taksitli alış verişler ve bankaların kredi kartı politikası vatandaşları biraz zor durumda bıraktı.

Elbette vatandaşlarımızın son zamanlarda inşaat ve gayrimenkule yatırım yapmasının da piyasanın durgunluğunda payı var.”

Vahap-görmez_DSC4751

“Son olarak piyasaya ayak uydurmakta zorlanan bazı girişimcilerin de bunda payı var. Bunlar üreticiyi de, tüketiciyi de zor durumda bırakıyorlar. İsim vermek istemediğim bazı arkadaşlar, yanlış satış politikası sektörde bazı sıkıntıların yaşanmasına neden oldu.”

“Biz yıllardır bu işi yapıyoruz. Piyasada bir güven oluşturduk ve bunun meyvelerini topluyoruz.”

GÖRMEZ AVM MAĞAZALARI NEREDE?

Bayrampaşa – 3

Bağcılar – 2

Arnavutköy – 1

Sultangazi – 3

Esenyurt – 2

Gültepe – 1

Çeliktepe – 1

Küçükköy – 1

500 Evler – 1

Güngören – 1

İstanbul genelinde GÖRMEZ AVM, 16 satış mağazasıyla her yerde hizmetinizde…

Vahap-görmez_DSC4747

 

Tasarım | Enba