Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Kasım 2016

Varsın bize beddua etsinler

Sultangazi’nin en büyük sorunları arasındadır uyuşturucu kullanımı ve satışı. Yıllardır kullandıkları maddenin etkisiyle yere yığılan gençlerimizin ibretlik görüntülerini sizlerle paylaşıyoruz. İlçenin en büyük sorunlarından biri olan bu sorunu sürekli gündemde tutmaya çalışıyoruz.

Gençlerin ibretlik görüntülerini kamuoyu ile paylaşarak tehlikenin geldiği boyutu gözler önüne sermeye çalışıyoruz. Hergün ilçenin farklı noktalarında kullandıkları uyuşturucu maddenin etkisiyle yere yığılan gençlere rastlamak içimizi sızlatıyor.

Özellikle aileleri bu konu da uyarmaya çalışıyoruz; Farkında mısınız tehlike her geçen gün büyüyor…

Ve biz yine bıkmadan, usanmadan bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz. Her ne kadar bir Belediye meclis üyesinin “Bende diyorum son günlerde neden bu haberler yapılıyor? Meğer ilçenin asıl sorunlarını gündemden düşürmek içinmiş” söylemlerine rağmen, her ne kadar bir madde kullanıcısının, “Bu haberde ki kişi benim. Benim bu halimi haber yapanlar benden beter olsun” bedduasına rağmen, biz bu tehlikeyi gündemde tutarak sizleri uyarmaya devam edeceğiz.

Varsın meclis üyesi öyle desin, varsın bize beddua eden kardeşimiz beddua etmeye devam etsin…

Bu ve benzeri haberleri yaparken bile içimiz sızlıyor. Yine nereye gidiyor bu gençlik? Ne olacak bu gençliğin hali? Diyoruz.

Bu konuda siyasetçilerin attığı tek bir adım yok, STK’ların kahvaltı-yemek gibi programlardan başını kaldırıp bu tehlikeyi görmeleri imkansız.

Emin Haber ve Gözlem Gazetesi olarak bu ilçenin sorunlarını her zaman dile getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Taş ocakları, metris kavşağı, doktorsuz hastane(ler), trafik gibi birçok sorunu bizden daha fazla gündeme getiren olmamıştır. Hadi canım diyen olursa, arşivlerimize bakmaları yeterlidir.

Uyuşturucu madde kullanımı ve satışı da bir sorun ve en büyük tehlikedir. Biz gündemde tuttukça Ak Parti Belediye meclis üyesi Bekir Koç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bizlerin ilçenin asıl sorunlarını örtbas etmeye çalıştığımızın imasında bulundu. Yaptığı paylaşımda uyuşturucu madde kullananlar ile ilgili yaptığımız haberleri ima ederek, “Bende diyorum son günlerde bu haberler niye bu kadar çok yapılıyor? Meğer taş ocağı, metris kavşağı gibi sorunları gündemden düşürmek içinmiş” ifadelerini kullandı. Kendisini uyardığımızda ise bu paylaşımını düzeltti. Yani Ak Partili belediye meclis üyesi Bekir Koç’a göre Sultangazi’de uyuşturucu satışı ve kullanımı bir sorun değildi.

Üstelik bunu dile getiren iktidar partisine mensup bir siyasetçi. Bu siyasetçinin en büyük özelliği ise sosyal medyada yaptığı klavye siyasetçiliğidir. Bu konuda adeta öncü haline gelmiştir. Kişisel egolarının kurbanı olmasına ise az kaldı. Sosyal medyada ‘halka hizmet’ sloganını sık sık paylaşan Koç’un bugüne kadar bu ilçe için yaptığı en ufak bir hizmet yoktur. Gösteriş meraklısı, kendisini bir sır küpü gibi gören içi boş bir siyasetçi. İşte bu siyasetçiye göre uyuşturucu kullanımı da, satışı da bir sorun değil. Hatta bunu gündeme getirmek bile suç. Hatta bu konuyu sık sık haber yapmak kendi yorumuyla ilçenin asıl sorunlarını örtbas etmektir.

Meclis üyesi Bekir Koç, yukarıda belirttiğimiz ifadeleri kullandığında ne içti bilmiyoruz ama aşağıdaki fotoğraf karelerine iyi bakmasını temenni ediyoruz.

Yer; Ahmet Yesevi Bulvarı Yaya Üstgeçidi

Yine; İbretlik bir görüntü

Yine; Kullandığı maddenin etkisiyle yaya üstgeçidinde yere yığılan bir genç

Cwrv-0bWgAARfSq Cwrv9mbWQAIGAix

Yine; Yaklaşık 1 ay önce kullandığı madde ile yere yığılan bir kardeşimizin bedduası ile karşılaştık. Kendisi bize, “İnşallah benden beter olursunuz” bedduasında bulundu. Oysa ne kardeşimizin adını kullandık haberde, nede yüzünü. Oysa bize beddua eden kardeşimizin haberini yayınladığımızda ailesi bizimle iletişime geçmiş ve bizden bu konuda destek istemişti. Onlarda çaresiz ve ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Birkaç gün sonra ise haberini yaptığımız kardeşimizin bedduası ile karşılaştık.

Canı sağolsun…

Biz aynı kararlılıkla bu tehlikeyi gündeme taşımaya devam edeceğiz. Varsın bu tehlikenin mağdurları bize beddua etsin.

Yorumlar

Tasarım | Enba