Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Mayıs 2015

“Vatandaşı Mağdur Etmeyin”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel basın toplantısı düzenledi. Özel, düzenlediği basın toplantısında Esentepe Mahallesi’nde hizmet veren Ahi Evran Aile Sağlık Merkezi’nde doktor bulunmadığını belirtti.

 

Yaklaşık 3 yıldır Esentepe Mahallesi’nde Ahi Evran Aile Sağlık Merkezi’nde 5 aydır doktur bulunmadığını, 2 hemşire ile hizmet verildiğini söyledi. Özel, “61.607 nüfuslu Esentepe Mahallesi’nde bulunan Ahi Evran Aile Sağlık Merkezi’nde tam 6 aydır doktor bulunmuyor.  Yerinde yaptığımız kontroller ve araştırmalarımızda tüm ilçe mülki amirlerinin bu konudan haberdar olduklarını, bu sorunu çözmek için bir şey yapmadıklarını da öğrendik.  Bu durumun bir an önce düzeltilerek Ahi Evran Aile Sağlık Merkezi’ne ivedilikle doktor gönderilerek, düzgün bir şekilde hizmet vermesini istiyoruz.” Dedi.

esentepe ahi evran aile sağlık merkezi

Esentepe Mahallesi’nin Sultangazi’nin gelir seviyesinin en düşük mahalle olduğuna vurgu yapan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel,  5 aydır doktorsuz olan Ahi Evran Aile Sağlık Merkezi’nde 2 hemşerinin bulunduğuna dikkat çekti. Özel, “Bu hemşireler de sadece aşı yapıyorlar. Vatandaşı başka bir Aile Sağlık Merkezi’ne yönlendiriyorlar. Esentepe’de yaşayan çoğu vatandaşımızın özel hastanelere gitme imkanı yok.” Diye konuştu.

 

İç savaş nedeniyle Türkiye’ye yerleşen Suriyelilerin sağlıktan ve birçok imkandan ücretsiz yararlandığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel,  “Sağlıkta reform yaptık diyen mevcut iktidar kendi vatandaşını doktorsuz bırakıyor. Suriyeliler ise sağlıktan her türlü ücretsiz olarak yararlanıyorlar. İktidar vatandaşımızı uyutmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

IMG_1519

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, yaptığı basın açıklamasında 31 Mayıs Pazar günü partisinin Kazlıçeşme’de düzenleyeceği mitinge de bütün Sultangazilileri davet etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba