Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, SİYASET, SULTANGAZİ 27 Nisan 2018

Vatandaşın Gündeminde ‘Sultangazili Vekil’ Var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ani bir çıkış yaparak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin 26 Ağustos’ta yapılması çağrısının ardından ülke gündemi bir anda erken seçime dönmüştü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu çağrısı Ak Parti tarafından da olumlu karşılandı. Bahçeli’!nin çağrısından sonra Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir raya gelerek, erken seçim teklifini görüştü. Yarım saat süren görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da erken seçim yapılması kararı alındığını açıklamıştı.

Erken seçim tarihinin netleşmesinin ardından tüm ülkede olduğu gibi Sultangazi’de de gündem; erken seçim. Sosyal medyada bir birine rakip partilerin mensupları ve seçmenlerinin hodri meydanları havada uçuşuyor.

Yaklaşık 600 bin nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçeleri arasında yer Sultangazi’de vatandaşların gündeminde erken seçimin yanı sıra, Sultangazi’nin haklarını savunacak, önceliği Sultangazi olacak bir milletvekili beklentisi var. Halk oylamasıyla yapılan Anayasa değişikliğiyle genel seçimlerde 600 olan Milletvekilinden biri Sultangazili olsun, Sultangazi’den olsun.

Neden olmasın?

Sultangazi 24 Haziran’da meclise girmek istiyor. Sultangazi’nin de içinde bulunduğu 2. Bölgeden Milletvekili seçilen çoğu isim henüz Sultangazi’yi bile görmedi…

Özellikle CHP’li milletvekillerinin gündeminde hiçbir zaman Sultangazi yer almadı, alamadı. İlçeyi bilmeyen, tanımayan milletvekillerinin gündemine “Sultangazi”yi almalarını beklemekte “mucize” sayılır.

“Sultangazili vekil” rüyasını gerçekleştirmekte Sultangazili siyasetçiler ve STK’ların elinde.

Yorumlar

Tasarım | Enba