Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 6 Mayıs 2018

‘Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy Metro Projesi’ İlçemiz İçin Önemli Bir Proje

Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın “Sultangazi için en önemli proje” olarak nitelendirdiği Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy metro projesinin ihale hazırlıkları devam ediyor.

Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerini yer altından birleştirecek metro hattına ilişkin proje, 19 istasyondan oluşacak. 15,13 kilometrelik hatla Vezneciler- Sultangazi arası sadece 19 dakika sürecek. Hattın diğer entegrasyon noktası olan Halkalı-3. havalimanı metrosu da Arnavutköy merkez ile bağlantılı olacak. Böylelikle tarihi yarımadadan ve İstanbul’un en yoğun ilçelerinden olan Eyüp-Gaziosmanpaşa ilçelerinden gelen yolcuların Sultangazi’den 3. Havalimanı’na ulaşması sağlanacak.

Peki, Cahit Altunay başkanlığındaki Sultangazi Belediyesi 2009 yılından bugüne kadar hangi projelere imza attı? Mahallelere yapılan yatırım ve hizmetler nelerdir? Emin Haber olarak Sultangazi Belediyesi’nin 2009 yılından itibaren yaptığı çalışmaları mahalle mahalle mercek altına aldık. Her hafta bir mahalle ve o mahallede Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı, yapacağı yatırım ve hizmetleri sizlerle paylaşacağız. Bu hafta ilk olarak Gazi Mahallesi’ni ele aldık. İŞTE SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NİN 8 YILDA GAZİ MAHALLESİ’NE YAPTIĞI VE YAPACAĞI HİZMETLER…

Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy metro projesini “Sultangazi için en önemli projelerden bir tanesi olacak” diye yorumlayan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Metro çalışmasının bu yıl başlamasını bekliyoruz. Şu anda metro çalışmasının ihale hazırlıkları yapılıyor. Bu yıl içerisinde ihalesi gerçekleşirse, İBB Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal bu projenin 3 yıl içerisinde bitirileceğini söyledi. Sultangazi için en önemli projelerden bir tanesi olacağını her fırsata dile getiriyorum. Çünkü ilçemizi İstanbul içine (merkez) ve dünyanın en büyük havaalanına taşıyacak tek metro hattı bu proje olacaktır.” dedi.

Öte yandan Vezneciler-Sultangazi- Arnavutköy Metro hattında yer alacak istasyonlar şunlar olacak:

Vezneciler, Saraçhane, Fatih Camii, Edirnekapı, Ayvansaray, Eyüp Sultan, Rami Kışlası, Gaziosmanpaşa, Şemsipaşa, Küçükköy, Yenimahalle, Esentepe, Sultangazi, Cebeci, Mescid-i Selam, Habipler İstasyonu, Fenertepe İstasyonu, Arnavutköy İstasyonu, Taşoluk İstasyonu

Yorumlar

Tasarım | Enba