Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Nisan 2017

Vicdanınız Rahat mı?

Sultangazi Kent Meydanı projesi ile gündeme gelen ve kamuoyunda “Küçük Uğur Mumcu” olarak isimlendirilen mahalle sakinleri, Sultangazi Belediye Meclis üyelerini yakın markaja aldılar.

Sultangazi Belediyesinin internet sitesi üzerinden duyurduğu, “Türkiye’nin sayılı meydanlarından biri Sultangazi’de olacak. Uğur Mumcu, Esentepe ve Cebeci Mahalleleri içinde yer alan ve 51 bin m2 alanı kapsayacak olan Sultangazi Kent Meydanı, ilçenin yeni yaşam alanı olacak. Türkiye’nin sayılı meydanları arasında yer alacak proje ile ilçeye yeşil alan, sosyal donatı ve fonksiyon alanları kazandırılmış olacak.” Projesinin içerisinde bulunan Küçük Uğur Mumcu Mahallesi sakinleri bu projeye karşı bir hukuk savaşı başlattılar.

Küçük Uğur Mumcu Yardımlaşma Derneği-KUY-DER ismiyle bir de dernek kuran mahalle sakinleri, aynı zamanda sosyal medya ve internet ortamı üzerinden gelişmeleri sürekli olarak paylaşıyorlar.

Son olarak Sultangazi Belediye Meclis Üyelerinin telefonlarına SMS atarak seslerini duyurmaya çalışan mahalle sakinleri, meclis üyelerine “Vicdanınız rahat mı?” diye sordular.

Mahalle sakinlerinden birisinin meclis telefonundan attığı SMS’te şunlar yazılı: “Belediyemizin sözde kent meydanı projesi için  2407/2408/2508/2509 adalar için affınıza sığınarak naçizane söyleyeceklerim olacak. Hak sahiplerinin rızası olmadan, onların fikirleri sorulmadan siz seçilmiş kişiler kendi bünyenizde kararlar alıp, meclisinizde alınan kararı, bizlerin hakkını yok sayarak yapılan rantsal planı onaylayabiliyorsunuz.

Peki, böyle bir planı meclisinizde kabul ederken soruyorum size hiç vicdan olarak kendi kendinize düşündünüz mü, acaba bu hak sahipleri ne yapacak? Ya da empati yapabildiniz mi? Yapabilseydiniz acaba sonuç ne çıkardı?

Eğer yaşadığımız vatanımız muz cumhuriyeti değil ise biz sonuna kadar hukuki haklarımızı arayacağız ve bundan vazgeçmeyeceğiz. Kamuoyunda bizim belediye ile anlaştığımız hakkındaki sözler de gerçeği yansıtmamaktadır.”

küçük uğur mumcu (1 küçük uğur mumcu (2

Yorumlar

Tasarım | Enba