Eminhaber.Org

Ya kiranın yarısını ödeyin, ya da evi boşaltın

İsyan ettiren sözler, “böyle evlat olmaz olsun” dedirtti.

Okurlarımızdan Hülya Kaya’nın bilgilendirmesiyle Nurhan Nahırcı ve annesi Mülkünaz Yılmaz’ın yaşadığı eve gidiyoruz. Yaşadıkları ev kira. Beyaz eşyasından halısına, tabağından kaşığına kadar tüm ev eşyalarının ev sahibine ait olduğunu öğreniyoruz.

Sultangazi Belediyesi’nin aylık gıda yardımı, Sultangazi Kaymakamlığı’nın üç ayda bir 500 TL para yardımında bulunmasının yanı sıra komşularının yardımlarıyla yaşam mücadelesi veren Nurhan Nahırcı ve anne Mülkünaz Yılmaz, belki bu bayrama evsiz girebilirler.

Safa kesesi kanserinden dolayı yatağa bağımlı hale gelen ve konuşmakta bile güçlük çeken Nurhan Nahırcı ağabeyi ile aynı evi paylaştıklarına değinerek, ağabeyinin kendisiyle ve annesiyle ilgilenmediğine de vurgu yapıyor; “Ağabeyim çalışmıyor. Kendisiyle aynı evi paylaşıyoruz. Birkaç ay önce bize ‘ya kiranın yarısını ödeyin, ya da evi boşaltın’ dedi. Geçen hafta ise ev sahibi evi boşaltmamızı istedi”

Kanser olmasına rağmen yaptığı el işlerini komşularının yardımıyla satarak da geçimini sağlamaya çalışan Nurhan Nahırcı ve annesi Mülkünaz Yılmaz, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyorlar.

Yorumlar

Tasarım | Enba