Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Mart 2018

Yabancı uyruklu gaspçılar yakalandı

Yabancı uyruklu gaspçılar yakalandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de kuru sıkı tabanca ile gasp girişiminde bulunan biri Afgan, ikisi Pakistan uyruklu 3 kişi Asayiş Büro Amirliği dedektifleri tarafından yakalandı.

Sultangazi’deki suç oranını en alt seviyeye düşürmek için çalışmalarını yürüten Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler birçok başarılı operasyona imza atıyor. İlçede yaşanan gasp olaylarını kısa sürede çözen Asayiş Büro Amirliği dedektifleri, önceki gün yaşanan bir gasp olayını daha kısa sürede çözdü.

Önceki gün Sultançiftliği Mahallesi 26 sokakta saat 21.40 sıralarında Bangledeş uyruklu Muhammed Eşref ve Pakistan uyruklu Ali Rıza Merza’nın önünü kesen üç yabancı uyruklu zanlı gasp teşebbüsünde bulundu. Üç zanlı Muhammed Eşref ve Ali Rıza Merza’ya kuru sıkı silahı doğrultarak üzerindeki parayı almak istedi. Gaspçıların elinden kurtulan Eşref ve Merza, olay yerinden kaçmayı başardı.

Muhammed Eşref ve Ali Rıza Merza’nın yardım talebi üzerine takip başlatan Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı hırsızlık masası ekipleri şüphelilerin Afgan uyruklu Muhammed Rahim, Pakistan uyruklu Ajmal Khan ve Ennamullah Khan olduğunu belirledi.

Ekipler, Afgan uyruklu Muhammed Rahim’i Sultançiftliği Mahallesi 26 sokakta kıskıvrak yakaladı. Rahim’in yapılan üst aramasında olayda kullandığı kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait şarjör çıktı. Pakistan uyruklu Ajmal Khan Cebeci Mahallesi’nde saklandığı evde, Ennamullah Khan ise Eyüp’e bağlı Alibeyköy Mahallesi’nde saklandığı evde gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Pakistan uyruklu Ajmal Khan ve Ennamullah Khan ise sınır dışı edilmek üzere Esentepe Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edildi.

Tasarım | Enba