Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER 11 Şubat 2018

Yahudiler bu mezarlığa gömülmek için servet ödüyor

Kudüs’te defnedilmek için servet ödenen bir mezarlık var. Dünya’nın dört bir yanındaki Yahudiler, üç semavi din için kutsal sayılan Zeytindağı’ndaki mezarlığa milyon dolar ödüyor.

Yahudiler ahirette kurulacak olan sırat köprüsünün de Zeytin Dağı ile Mescid-i Aksa arasına kurulacağına inanıyor.

Filistinlilere ait mahallelerden geçerek Zeytin Dağına gidiyoruz. Seyir terası olarak kullanılan alana geliyoruz. Görüntü muhteşem. Harem-i Şerif’le birlikte, Kudüs’ün panoramik görüntüsü bizi büyülüyor. Mescid-i Aksa ile Kubbetüssahra’yı bir bütün olarak doğu cenahında bir arada en güzel burada görüntüleyebiliyoruz. Mescid-i Aksa ve Kubetüssahra burada bir başka güzel görünüyor.

Hemen aşağısı Yahudi mezarlığı. Panoramik görüntüden doyumsuz manzaraları aynı zamanda kameralarımız ve fotoğraf makinelerimiz ile de ölümsüzleştiriyoruz.  Yorgun olmamıza rağmen buradan ayrılmak istemiyoruz.

Zeytin Dağındaki seyir terasının hemen alt tarafında Yahudi mezarlığı bulunuyor. Burası sıradan bir Yahudi Mezarlığı değil. Dünya üzerinde yaşayan bütün Yahudilerin gömülmek istediği bir numaralı mezarlık burası. Çünkü Yahudiler buraya gömüldüklerinde yüzde yüze yakın bir ihtimalle cennete gideceklerine inanıyorlar. Bundan dolayı da buradaki bir mezar yerinin fiyatı, 15 daire fiyatından daha fazla.

Zengin Yahudilerin tamamı buraya gömülüyor. Yahudiler aynı zamanda ahirette kurulacak olan sırat köprüsünün de zeytin dağı ile Mescid-i Aksa arasına kurulacağına inanıyor. Bunun için de buraya gömülmek onların en büyük muradı.

Dip not: Yahudi işgalciler kendilerine Müslüman mahallelerinde yer açmak için, Müslüman mezarlığı da çalıyor.
FİLİSTİN İZLENİMLERİ.. TIKLAYIN

Yorumlar

Tasarım | Enba