Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Aralık 2018

Yakup Yılmaz, Sultangazi Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Yakup Yılmaz, Büyük Birlik Partisi’ne Sultangazi belediye başkan aday adaylığı için müracaat etti.

Büyük Birlik Parti’nde yerel seçim takvimi tüm hızıyla devam ediyor. Uzun yıllardır BBP’de aktif siyaset yürüten Yakup Yılmaz, İl başkanlığına giderek Sultangazi Belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulundu.

İl Başkanı Yaşar Sayan’a aday adaylığı başvuru dosyasını sunan Yılmaz, BBP’nin merhum lideri şehit Muhsin Yazıcığlu’nun emanetine sahip çıkacaklarını ifade ederek, “İnsan odaklı ve milli-manevi değerleri koruyan, huzur ve mutluluk şehir oluşturma gibi bir yerel yönetim anlayışına sahip BBP, burada yerel yönetim felsefesi itibari ile diğer siyasi partilerden ayrılmakta ve bugünü değil geleceği de düşünmektedir” dedi.

YAKUP YILMAZ KİMDİR?

1983 yılında Erzurum’da doğan Yılmaz, İlkokulu Otlutepe köyün de, Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2001 yılında Gaziosmanpaşa ilçesinde Alperen Ocakları’nda görev alarak aktif siyasete atılan Yılmaz, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilişinin ardından emanetine sahip çıkarak Sultangazi Alperen Ocakları Başkanlığının kuruluşunda yer aldı. Bir dönem Sultangazi Alperen Ocakları Başkanlığı görevinde bulunan Yılmaz, son üç yıldır da BBP İlçe Başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Yılmaz, İstanbul Alperen Ocakları İl Ocak ikinci başkanlığı görevine de devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Yılmaz, inşaat ve dekorasyon işi ile uğraşmaktadır. Yılmaz, 1994 yılından bu yana Sultangazi’de ikamet etmektedir.

Yorumlar

Tasarım | Enba