Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Ekim 2018

Yangına Damacanalı Müdahale

Yangına Damacanalı Müdahale
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de park halindeki kamyonette çıkan yangına bir vatandaş damacana ile alevlerin üzerine su dökerek yangını söndürmeye çalışırken, bazı vatandaşlar da sosyal medyadan canlı yayın yapmak için birbiriyle yarıştı.

YANGINA DAMACANA İLE MÜDAHALE ETTİ

Sultangazi’de park halindeki bir kamyonette çıkan yangın, aracı kullanılamaz hale getirdi. Edinilen bilgilere göre dün akşam saat 21.00 sıralarında, İsmetpaşa Mahallesi 118 sokakta park halinde olan kamyonette bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangını gören sokak sakinleri dışarı çıkarak itfaiyeye haber verdi.

Bir süre itfaiyeyi bekleyen vatandaşlar kendi imkanları ile yanan kamyoneti söndürmeye çalıştı. Vatandaşlardan biri evindeki damacana suyu ile yardıma koştu. Damacana ile alevlerin üzerine su dökerek yangını söndürmeye çalışan vatandaş, başarılı olamadı.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPTILAR

Yangın esnasında bazı vatandaşlar ise yanan aracı cep telefonu kamerası ile görüntülemekle kalmayıp, sosyal medyada canlı yayın yaptı. Damacana ile alevlere müdahale eden vatandaş yangını söndürmek için çalışırken, bazı vatandaşlar da sosyal medyadan canlı yayın yapmak için birbiriyle yarıştı.

İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı. 1 itfaiye aracının ve 4 personelin yaklaşık yarım saat süren çalışması sonrası yangın kontrol altına alınarak, soğutma çalışması yapıldı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, kamyonette büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.

NE OLDU ANLAMADIM

Araç sürücüsü Mehmet Erdoğmuş, “İşten geldikten sonra aracımı park ederek eve çıktım. Yemek yediğim esnada tanımadığım bir numara beni arayarak, kamyonetimin yandığını söyledi. Aşağı indiğimde ekmek teknemin yandığını gördüm. Ne oldu anlamadım” dedi.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tasarım | Enba