Eminhaber.Org

Yarım asırlık dev şirket iflas etti

Eyüp ilçesine bağlı Pirinçci Köyü’nde bulunan şirket iflas başvurusunda bulundu, alacaklılar kapıya dayandı. Alacaklılar şirketin önünde beklerken, içeride ise haciz işlemleri yapılıyordu.

Tarım ve hırdavat malzemelerinde Türkiye’nin büyük firmalarından biri olan Fişek Group’un iflas başvurusunda bulunduğu iddia edildi. Aynı zamanda sektöründe bir numara olarak anılan şirketin bir süredir mali sıkıntı içinde olduğunu belirten adının açıklanmasını istemeyen bir şirket yöneticisi, avukatlar aracılığıyla geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunulduğunu söyledi.

Şirket sahipleri Rafi, Muhlis ve Vitali Eskanazi kardeşlere ulaşamayan alacaklıların şirketin merkez binası önünde ki bekleyişleri devam ediyor. Tedarikçi firma sahiplerinden Orhan Yılmaz mağdur olduklarını belirterek,  “Bu tür firmaların ayakta kalması gerekiyor. Devletimizin bir şekilde bunları görüp önlemlerini alması gerekiyor. Yaklaşık 100 tedarikçinin 400 ila 500 Milyon arasında bir alacağı var. Zor bir durumdayız.” Dedi.

Alacaklıların kapıyı dayandığı şirketin Pirinçci Köyü’ndeki merkezinde ise çok sayıda jandarma eşliğinde haciz işlemi yapıldı. Haciz işlemi sırasında jandarma geniş güvenlik önlemi aldı.

Asırlık şirketin iflası ile 180 çalışanın da işsizler kervanına katıldığı belirtildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba