Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Aralık 2019

Yaşlı kadın ve kızı yürüyen merdinden yuvarlandı

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki kadın yürüyen merdivenden aşağı yuvarlandı. İki kadın hastane görevlilerinin durumu fark etmesiyle son anda kurtarıldı.

Sultangazi’de, iki kadın yürüyen merdivenden aşağı yuvarlandı. İki kadın hastane görevlilerinin durumu fark etmesiyle son anda kurtarıldı.

Olay, dün sabah saat 10.30 sıralarında Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.  Hastaneye tedavi için geldiği öğrenilen 86 yaşındaki yaşlı kadın ile 45 yaşındaki kızı, üst kata çıkışı sağlayan yürüyen merdivene bindi. Yaşlı kadın ve kızı bir anda dengesini kaybetti, merdivenden aşağı yuvarlanmaya başladı.

Durumu fark eden hastanenin güvenlik personelleri, merdivenlerin ‘stop’ düğmesine basarak durdurdu. Yaşlı kadın ve kızı hafif şekilde yaralandı. Yaşlı kadın sedye ile kontrol amaçlı hastanenin acil servis bölümüne kaldırıldı. Sağ baş parmağı incinen kızının ise tedavisinin ayakta yapıldığı öğrenildi. Yaşlı kadı ve kızı tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba