Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET 20 Mayıs 2013

Yavuz Subaşı'ndan Tokat Gibi Cevap

Yavuz Subaşı'ndan Tokat Gibi Cevap
Ali Baba Halı Yıkama

Yener Yiğit’in organizasyonunda Ak Parti Gaziosmanpaşa Kurucu İlçe Başkanı olduğu dönemde beraber çalıştığı teşkilat mensupları ile bir araya gelerek hasret gideren Yavuz Subaşı, 2014 yerel seçimlerinde aday adaylığı müracaatında bulunacağını ifade etmişti.

Eminhaber olarak tarafsız ve objektif yayın ilkelerimiz doğrultusunda Subaşı'nın açıklamalarını sıcağı sıcağına yayınlayarak, kamuoyunu bilgilendirdik. Düzenlenen kahvaltıya Sultangazi merkezli yayın yapan Eminhaber'in de aralarında bulunduğu 4 basın kurumu davet edilmiş ve Subaşı'ya 2014'e yönelik düşünceleri sorulmuştu.
 
Ancak kahvaltıya davet dahi edilmeyen, komplo teorisi yüksek sözde bir gazeteci konuyu çarpıtarak farklı yöne çekmesi üzerine Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı kendisine ait
www.yavussubasi.net adlı kişisel wep sitesinden tokat gibi cevap verdi.
 
Subaşı açıklamasında; “Dostların bir araya gelmelerini hazmedemeyen ve başkaları adına konuşmayı ve itham etmeyi maharet sayanlar sadece kendilerini avuturlar. Sözde mahalle baskısı ile başkaları adına benim hareket etmemi engellemek isteyenler umduklarını bulamayacaklar. Ben hiç bir yerde hiç bir platformda ne Sultangazi'ye ne de Gaziosmanpaşa'ya Belediye Başkanı adayı olacağımı ne ifade ettim ne de olmayacağımı ifade ettim.
 
Arkadaşlarımızla yaptığımız kahvaltıda adaylık konusu gündeme geldiğinde ben zamanı gelince istişareler gereği düşünüp kararımı vereceğimi söyledim. Neresi olabilir dediklerinde de yer farketmez önemli olan hizmet etmek demiştim.
 
İşte yeniden yineliyorum süreç başladığında, yapacağım istişareler sonucu aday adayı olma hakkım var. Bunu da vakti geldiğinde değerlendireceğim. Anlaşılan benim aday olmamın dostlar arasında konuşulur olması, istenmesi bazılarını ürkütmüş, korkutmuş telaşa kapılmışlar. Görev süreleri içinde Cahit Altunay'da benim belediye başkanımdır, Erhan Erol'da benim belediye başkanımdır. Yeni dönemde bu arkadaşlar veya başka birileri aday olarak ilan edilirseler onların başkan seçilmeleri içinde her türlü destek ve çalışmaları yapmak bizim Ak Parti sevdalılarının namus ve şeref görevidir, bu böyle biline.
 
Arkadaşlarımın ve camiamızın benim ağzımdan duymadığı hiç bir söze itibar etmemesini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Yavuz Subaşı'nın bu açıklamasından sonra konuya vakıf olmayan başka bir basın kurumunun ise “Subaşı Sultangazi de adaylığını ilan ettiğini yazan medya mensuplarına sert çıktı” haberi ise dikkatlerden kaçmadı. Yapılan haberde kahvaltıya katılan basın mensuplarını töhmet altında bırakan bu kurumu Eminhaber olarak kınıyoruz.    

Kahvaltıya katılan basın mensupları olayı hiç bir şekilde çarpıtmamış ve orada ne konuşulduysa onu haberleştirerek yayınlamıştır. Bu arkadaşımız yapılan haberleri ve sitemizde habere ait videoyu izleseydi sanırım bu hataya düşmeyecekti. 
 
Tüm bu gelişmelerden sonra telefonla görüştüğümüz Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, yazılanların kahvaltıda bulunan basın mensuplarıyla hiç bir şekilde uzaktan ve yakından ilgisinin olmadığını söyledi. Başka bir kurumun konuyu farklı yöne çekmesinden dolayı açıklama ihtiyacı duyduğunu ifade eden Subaşı, sitemizde kahvaltı ile ilgili yer alan habere; yorum yaparak Eminhaber'in objetif yayından dolayı teşekkür etti.
 
İŞTE O YORUM

 
“İNSANLARIN ESKİ VEYA YENİ ARKADAŞLARI İLE BİRARAYA GELMELERİNİN ÖNÜNE GEÇİCİ DAVRANIŞLAR BU DAVRANIŞLARI YAPANLARI SADECE GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜRÜR.BEN ARKADAŞLARIM İLE ZAMAN ZAMAN BİRARAYA GELİYORUM.BU AMAÇLA YAPILAN BİR PROĞRAMDA BEN NE ADAY OLACAĞIMI İFADE ETTİM NE DE OLMAYACAĞIMI İFADE ETTİM.ZAMANI GELİNCE DEĞERLENDİRECEĞİMİ SÖYLEDİM.GÖREV VERİLİRSE SEVE SEVE YAPACAĞIMI SÖYLEDİM.HEPSİ BU.SÖZLERİMİN ARKASINDAYIMYANLIŞ ANLAMA MEYİLLİ OLANLARDA BU SEBEBLE KENDİLERİNİ GÖSTERDİLER.OBJEKTİF YAYINI İÇİNDE EMİN HABER'E TEŞEKKÜR EDİYOR BAŞARILI ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.AYRINTILI AÇIKLAMA yavuzsubasi.net kişisel web sitemde var.ilgilenenler bakabilir”

Tasarım | Enba