Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 2 Temmuz 2018

Yayıkhane Farkıyla, Acılı Ayran Pakete Girdi

Muharrem Baykara ve Ümit Arzık adlı iki girişimci güçlerini birleştirerek, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler.

Acılı ayran pakete girdi

Merkezi İstanbul’un Güngören ilçesinde bulunan “Yayıkhane” Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi, halkın acıya olan düşkünlüğü fırsata çevirdi. Muharrem Baykara ve Ümit Arzık, tekstil atölyesinde birlikte çalışırken Malatya’dan gelen acılı ayran ikilinin kaderini değiştirdi.

Acılı Ayran’ın üretimden paketlemeye hikayesini anlatan Ümit Arzık, “Muharrem Baykara ile beraber tekstil atölyesinde çalışırken, annesi sık sık acılı ayran gönderirdi. Malatya’dan gelen ve bu yöreye ait olan acılı ayranın üretimi neden yapılmasın? Neden pakete girmesin? neden restaurantların, marketlerin raflarında yerini almasın? diye istişarelerde bulunduk. İstişareler sonucu ve yaklaşık 1,5 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu kapalı üretime geçtik. Yayıkhane adıyla kurduğumuz şirket İstanbul’un birçok ilçesinde bulunan birçok gıda işletmesinde şirketimize ait Acılı Ayran’ı görmek ve tatmak mümkün” dedi.

Pakete giren “Acılı Ayran”ın fiyatı ve lezzeti konusunda tüketicilerden tam not aldığını belirten Muharrem Baykara ve Ümit Arzık, acılı ayran yapımında süt tozu kullanmadıklarını dile getirerek, “Acılı Ayranımız da kesinlikle süt tozu kullanmıyoruz. Yoğurttan yapılan ayranımızda ayrıca biber aroması yerine has bahçe biberi kullanıyoruz” vurgusunda bulundular.

Acılı ayran ve normal ayran dışında ilerleyen aylarda cacık ayran, sodalı ayran, süt, kaymak ve yoğurt üretimine de geçeceklerini belirten Muharrem Baykara ve Ümit Arzık, Yayıkhane’de günlük 16 bin adet ayran üretimi yapıldığına değindiler.

Baykara ve Arzık, “Tüketicinin kullandığı hazır ayranlar süt ve süt tozundan yapılıyor. Yayıkhane olarak bizler ürünlerimizde organik yoğurt kullanıyoruz. Annelerimiz yoğurdu nasıl mayalayıp ayran yapıyorsa, bizde kendi yoğurdumuzu mayalayarak organik yoğurttan acılı ayranımızı yapıyoruz. Bundan dolayı ayranımızın tüketimi kesinlikle 10 günü geçmeyecek. Lüleburgaz’dan mandıradan sütümüz geliyor. Bu süt fabrikamızda işlenerek, yoğurt, ayran, kaymak ve tereyağına dönüştürerek tüketicinin beğenisine sunuyoruz.

Şubeleşmeye yönelikte çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizin 81 ilinde şubeleşmek en büyük hedefimiz ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.  İstanbul’un 300 noktasına yayık ayran vermekteyiz. Tüketicilerimiz bizden alınan her ürünü gönül rahatlığıyla tüketebilirler. Günlük olarak üretim yapıyoruz ve dileyen herkes fabrikamızı gezebilir” diye konuştular.

YAYIKHANE HAKKINDA

Malatya’mızın Yöresel Bir tadı olan acılı yayık ayranını siz Halkımıza Steril ve sağlık bakanlığı onaylı bir şekilde sofranızda buluşturmak bizim asli önceliğimiz. Kurmuş olduğumuz tesis günlük üretim kapasitesi 20,000 dir. Acılı yayık ayranı steril fabrikamızda hijyenik tüm sağlık kontrolleri yapılarak üretimi gerçekleşmektedir. Ayrıca sağlık bakanlığı ve tüm ilgili kuruluşlarca tam kontrolü yapılıp belgelenmiştir. Ürünlerimizin gerekli laboratuar kontrolleri belirli sıklıkla kontrol edilmektedir . gönül rahatlığıyla tüketeceğiniz Acılı yayık ayranlarını sofranızla buluşturuyoruz.

İletişim bilgileri

Merkez mahallesi cok ünlü sokak N0:2

Güngören / İstanbul

0850 480 08 44

0212 434 30 42

0535 303 30 42

0532 476 77 60

Yorumlar

Tasarım | Enba