Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Şubat 2020

Yayla Mahallesi Sakinleri Tapularına Kavuştu

Yayla Mahallesi Sakinleri Tapularına Kavuştu
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi, Yayla Mahallesi’ndeki imarsız alan sorununu çözüme kavuşturdu. Kadastral alanları kapsayan imar uygulaması sonrası, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, hak sahiplerine tapularını dağıttı. Tapu dağıtım töreninde konuşan Dursun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yayla Mahallesi’ne yönelik ifadelerine tepki gösterdi.

Sultangazi Belediyesi’nin 2017 yılında başlatmış olduğu imar uygulaması sonucunda Yayla Mahallesi’ndeki tapu sorunu çözülmüş oldu. 30 hektarlık bir alanı kapsayan imar uygulaması neticesinde tapu malikleri parsellerine kavuştu. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un katılımıyla toplu tapu dağıtım töreni düzenlendi.

“Tapu Girişimleri 2017 Yılında Başladı”

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Yayla Mahallesi’nde gerçekleştirilen imar uygulamasına açıklık getirdi. Başkan Dursun, “Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir tweet attı. İmamoğlu, ’30 yıllık çözülemeyen problemi biz çözdük’ dedi. Biz de şaşırdık ‘Ekrem İmamoğlu Yayla Mahallesi’ndeki hangi problemi çözdü’ diye düşündük. Sonra baktık ki, Sultangazi Belediyesi’nin 2017 yılında başlatmış olduğu sonrasında AK Parti döneminde bütün kesinleşme süreçleri tamamlanmış ve her şeyiyle AK Parti döneminde fiili olarak bürokrasisi bitmiş alandan bahsediyormuş. Araştırınca bunu görmüş olduk. Ama ne yazık ki CHP döneminde bunlara alışacağız. Kemerburgaz Kent Ormanlarını da açarken ‘burayı imara değil halka açıyoruz’ dediler. Açılmış yer ve her şeyi bitmiş bir alandan ibaretti. Bu işlerin şovla yapılmaması kanaatindeyiz” dedi.

Yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda tapu sorunun çözüldüğünü kaydeden Dursun, tapu mülkiyet sorunlarının hepsinin 31 Mart seçimleri öncesinde AK Parti döneminde tamamlanmış olduğunu dile getirdi. Dursun, “Yapılmış hizmetleri sahiplenmek yerine hem İstanbul hem de İstanbul’un 39 ilçesi hizmet bekliyor. Eğer bu hizmetleri yaparsanız emin olun ki bu millet takdir eder. Ama yapmazsanız yapılan işlere sahiplik yapmak isterseniz millet yalanın ve gerçeğin farkındadır. Bugün bizlerde 200’e yakın tapuyu vatandaşlara dağıtacağız” şeklinde konuştu.

 “72 Günde Okul İnşa Ettik”

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Yayla Mahallesi’ndeki sorunların tek tek çözüldüğünü vurguladı. Başkan Dursun, “Tüm hukuki sıkıntıların üstesinden gelerek Yayla Mahallemizdeki riskli okul binasını yıkarak yerine 72 gün gibi kısa bir sürede 19 dersliği olan deprem yönetmeliğine uygun bir bina inşa ettik. 20 yıldır çözülemeyen problemi çözdük. Okulumuz komşularımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

“İlçemize Fen Lisesi Kazandıracağız”

Başkan Dursun, Yayla Mahallesi’ne yapılacak yeni hizmetlerin de müjdesini verdi. Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,“Kadınlar Spor Merkezimizi mahallemize kazandırdık. Kayıtlarımız devam ediyor. Gençlerimiz daha çok okusun diye biri burada olmak üzere 15 mahallemize kütüphane kazandıracağız.  İlçemize nitelikli bir lise kazandırmak adına Yayla Mahallemizde bir Fen Lisesi yapılması için ilk adımları attık. Yanında ortaokulu ve spor salonu da bulunacak. Sultangazimiz’de artık bir Fen Lisesi olacak ve o da Yayla Mahallesi’nde olacak” diye belirtti.

Konuşmaların ardından Başkan Dursun, hak sahiplerine tapularını dağıttı. Tapu malikleri, yıllardır süregelen imar sorununun çözüme kavuşması konusundaki mutluluklarını dile getirerek bir kez daha teşekkür etti.

molavitrin
Tasarım | Enba