Eminhaber.Org

‘Yayla Mahallesi’nde 30 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözdük’ ifadelerine tepki

“Ekrem İmamoğlu sözünü tuttu: Yayla Mahallesi’ndeki imar sorununu çözdü” başlığıyla basında yer alan haberlere ve konu ile ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun twitter’dan yaptığı paylaşıma Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, tepki gösterdi.

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının ikinci oturumu bugün meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıda gündem dışı söz alan Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yayla Mahallesi ile ilgili geçtiğimiz hafta twitter’dan paylaşımda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımda kullanılan ifadelerine dikkat çekerek, yapılan paylaşımı kınadı.

Geçtiğimiz hafta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Harita Müdürlüğü, Sultangazi’nin Yayla Mahallesi’ndeki imar sorununu çözdüğünü ve tapuların vatandaşlara dağıtıldığını duyurdu. Basında “Ekrem İmamoğlu sözünü tuttu: Yayla Mahallesi’ndeki imar sorununu çözdü” başlığıyla yer alan tapu teslim törenini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kişisel twitter hesabında, “30 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözdük. Sultangazi Yayla Mahallesi’ndeki imar sorunu çözüldü ve vatandaşlar tapularını aldı” ifadeleriyle paylaştı.

“TWEETİ GÖRDÜĞÜMDE DONDUM KALDIM”

Bugün gerçekleşen Sultangazi Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı 2.nci oturumunda konu ile ilgili gündem dışı söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, İmamoğlu’nun tweetini ilk gördüğünde büyük bir şaşkınlık yaşadığını ve paylaşımda yer alan ifadeler karşısında donduğunu söyledi. Konu ile ilgili paylaşılan tweetin algı yaratmak için paylaşıldığını ifade eden Yiğit, ““İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde, ‘30 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözdük’ ifadelerinin yer aldığı bir tweeti vardı. Twiti ilk gördüğümde Yayla Mahallesi’nin 1970’li yıllardan bu yana Alibey Barajı ile su havzasında kalan tapu sorunları ve 1987 yılında Orman ile davalık oldukları tapu sorunlarının çözüldüğünü düşündüm. Ancak, tweetin devamını okuduğumda imar uygulaması sonucu oluşan tapuların vatandaşa verildiğinden bahsediyordu. İmar uygulamasında tapu vermek zaten 5216 sayılı kanun ve 5393 sayılı kanunla büyükşehir ve ilçe belediyelerinin görevleri arasında yer almaktadır. Yani bir yerde yine algı yapmak suretiyle ‘30 yıllık sorunu 6 ayda çözdük’ diye ifade edilmesinden dolayı dondum kaldım. Dağıtılan tapular parselasyon tapularıdır. 30 yıldır çözülmeyen, oradaki sorunların çözülmüş gibi algı yapılarak bir tweet atıldı. Ben bu tweeti kınıyorum. Bu yanlıştır, bir algıdır, bir yalan haberdir” diye konuştu.

“ALGI KONUSUNDA AK PARTİ’NİN ÜSTÜNE YOKTUR”

CHP Grup Başkanvekili av. Mithat Çelik ise, Yiğit’in açıklamalarına değinerek, “Sadece ‘algı’ kısmına katılmıyorum. Algı konusunda Ak Parti’nin üstüne yoktur. Her şeyi algı ile yürüten bir siyasi partinin mensubunun ‘algı’ açıklamasını enteresan karşıladım. O zaman sizin her saat kendi partinizi kınamanız lazım” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba