Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Temmuz 2019

Yayla Mahallesi’ni sevindiren ‘okul’ haberi

“Bu çağda, böyle okul” manşetleriyle gündeme gelen Yayla Mahallesi’ndeki Hamit Süreyya Eremsel İlk ve ortaokulunun yıkılarak uygun bir yapının yapılması için protokol imzalandı.

Yayla Mahallesi’nin tek okulu olan Hamit Süreyya Eremsel İlk ve ortaokuluna mahalledeki imar sorunundan dolayı bugüne kadar tek bir çivi bile çakılamadı. 16 derslikli prefabrik binada eğitimin bir hayli zor olduğu Hamit Süreyya Eremsel İlk ve ortaokulu “Bu çağda, böyle okul” manşetleriyle gündeme geliyordu.

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, geçtiğimiz günlerde kişisel twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla, Yayla Mahallesi sakinlerini sevindirecek bir müjdede bulundu.

Yayla Mahallesi Hamit Süreyya Eremsel İlk – Ortaokulu prefabrik yapısının yıkılarak yerine daha çok dersliğe sahip, mevsim şartlarına uygun bir yapının yapılması adına protokolün imzalandığına değinen Başkan Dursun, çalışmaların başladığına yönelik görselleri de paylaştı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile makamında bir araya gelen İlçe kaymakamı Uğur Kalkar, Başkan Abdurrahman Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ve beraberindekiler, Yayla Mahallesi’ndeki Hamit Süreyya Eremsel İlk – Ortaokulunun bulunduğu alanda uygun bir yapının yapımı için protokol imzaladı.

Yorumlar

Tasarım | Enba