Eminhaber.Org

Yayla Mahallesi’nin Okul Sorunu Çözülecek

Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi’nin eğitim sorunlarının konuşulduğu toplantıda Yayla Mahallesi’ndeki okul sorununun çözüleceğini açıkladı.

Yıllarca İmar sorunu ile boğuşan Yayla Mahallesi’nin tek okulu Hamit Süreyya Eremsel İlkokulu, prefabrik olmasından dolayı “Bu çağda, böyle okul” başlıklarıyla zaman zaman gündeme geliyor. İmar sorunundan dolayı prefabrik okula bugüne kadar bir çözüm bulunamadı. Belediye Başkanı Cahit Altunay, sorunun çözümü için yetkililerle birçok defa görüştüğünü ve kısa zamanda okul sorununun çözüme kavuşacağını söyledi.

3 Ağustos’da askıya çıkan Yayla Mahallesi İmar planları ile birlikte mahallenin İmar sorununun da çözüleceğine vurgu yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay, ilçenin eğitim sorunlarının konuşulduğu toplantıda, “Bugüne kadar hep planları bekliyorduk. Planlar askından inmek üzere. İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur Kalkar ile birlikte konu ile ilgili İstanbul Valimiz Vasip Şahin ile görüştük. Planlar askıdan indikten sonra valilik İSMEP aracılığıyla Yayla Mahallesi’ne okul yapma sözü verildi. Bizden sadece okul yapımı için arsa tahsisinde bulunmamızı istediler. Bizde şu an mevcut okulun üzerinde Orman Bakanlığı’na ait bir arsanın bulunduğunu ilettik. İnşallah planlar askıdan indikten sonra Yayla Mahallesi’ndeki okul sorununu çözmek için kolları sıvayacağız” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba