Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Ağustos 2015

Sorunları Mizansen Bir Şekilde Dile Getirdi

Sorunları Mizansen Bir Şekilde Dile Getirdi
Ali Baba Halı Yıkama

Geçtiğimiz gün Ak Parti İlçe Teşkilatının düzenlediği “Yerel Yönetimlerin Sorunları” konulu programa Yayla Mahallesi Muhtarı Kemal Kibar’ın sözleri damgasını vurdu.

 

Ak Parti İlçe Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın da katıldığı “Yerel Yönetimlerin Sorunları” konulu bir program düzenledi. Programda Mahalle Muhtarlarının sorunları, önerileri ve talepleri dinlendi.

 

Ak Parti’nin düzenlediği programda mahalle muhtarları sorunlarını tek tek anlattılar. Programda konuşan Yayla Mahallesi Muhtarı Kemal Kibar, yaptığı açıklama ile toplantıya damgasını vurdu.

 

Kibar, “Mahallemizin nüfusu 300 Bin” diye söze başlayınca, toplantıda bulunan herkes önce kısa bir şaşkınlık yaşadı. Belediye Başkanı Cahit Altunay bir ara Yayla Mahallesi’nin nüfusunun 10 bine yakın olduğunu hatırlatması ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’e de bu yönde bilgi vermesine rağmen, Mahalle Muhtarı Kemal Kibar, “Nüfusumuz 300 Bin” demeye devam etti. Kibar’ın konuşmasının devamında “Mahallemizin nüfusu 300 bin. Bunlardan 290 Bin’e yakını pasif durumda. 10 Bin kişi ise aktif durumda.” Açıklaması yaşanan şaşkınlığı üç katına çıkardı. Kimse Kemal Kibar’ın bu açıklamasına önce bir anlam veremedi. Daha sonra ise Kibar’ın Yayla Mahallesi’nin sorunlarını mizansen bir şekilde dile getirdiği anlaşıldı.

yayla mahallesi mezarlığı

TUİK’in adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde Yayla Mahallesi’nin resmi nüfusu 8 Bin 142. Yayla Mahallesi’nde gayri resmi nüfus ise 10 Bin’in üzerinde yer alıyor. Bu mahallede 410 dönüm tapulu mezar yeri var. Bunun 285 dönümü şu anda kullanımda. 250 Bin’i araba konağı mevkisi olarak bilinen alanda, 35 Bin’i ise Yeşil Yayla mevkisinde yer alıyor. Bundan dolayı Cuma günleri, Kandil günleri, haftasonları ve dini bayramlarda bu mahallede yer alan mezarlıklara bir akın oluyor. Trafik felç oluyor. Yayla Mahallesi sakinleri ise bugünlerde evlerine gitmekte ve mahalle dışına çıkmakta zorlanıyorlar.

 

Yayla Mahallesi Muhtarı Kemal Kibar’da Ak Parti’nin düzenlediği “Yerel Yönetimlerin Sorunları” konulu toplantıda konuya dikkat çekmek için böyle mizansen bir yaklaşımla çözüm istedi.

akparti-sultangazi-

Kibar “300 Bin nüfusumuz var” açıklamasında, “Bunlardan 290 Bin’e yakını pasif durumda. 10 Bin kişi ise aktif durumda. Yani 290 Bin kişi mezarlıklarda. Mahalle olarak mezarlıklarımızla tanınıyoruz. Bundan dolayı haftasonları, Kandil günleri, Cuma günleri ve dini Bayramlarda mahallemize girmekte ve dışına çıkmakta zorlanıyoruz. Bahsettiğim bu günlerde inanılmaz bir trafik ve yaya kargaşası yaşanıyor.” Diyerek, Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’den bu konuda çözüm istedi.

Tasarım | Enba