Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Haziran 2017

Yayla’ya Gidecekler Dikkat! Trafik Felç

Sultangazi’de vatandaşlar Arife günü mezarlıklara akın etti. Yayla Mahallesi’nde her bayramda ve bayram öncesi oluşan o manzara, bu bayram Arifesinde de oluştu.

Yayla Mahallesi’nde Trafiğin adeta felç olduğu. Yayla Mahallesi’nde 330 Bin’e yaklaşan mezar sayısı ile Sultangazi’nin en büyük mezarlıklarından olan Yayla Mezarlığı, sabah saatlerinden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Yayla Mezarlığına gelen çok sayıda vatandaş, yakınlarının kabri başında Kuran-ı Kerim okudu, dua etti ve mezarlıkları temizledi. Yakınlarının kaybetmenin acısını bayramlarda hissettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Bu günlerde ilk işimiz mezarlığa gelmek. Vefat eden yakınlarımızın kabirlerini ziyaret ediyoruz” dedi.
5e0a1725-2457-442d-8d59-e8a1fae541eb
Her arife günü ve bayram da yaşanan trafik yoğunluğu ise bu arife günü de devam etti. Yayla mahallesi sakinleri her bayramda yaşanan bu görüntüden dolayı mağdur olduklarını belirtiyorlar. Hasan Özcan adlı bir vatandaş, “Bu konudan mağduruz. Böyle söylediğimizde insanlar bize mezarlık ziyareti yapılıyor diye tepki gösteriyor. Biz zaten insanların yakınlarının kabirlerini ziyaret etmesinden dolayı mağdur olmuyoruz. Buna bir itirazımız da olmaz. Biz yıllardır mezarlığa gelen vatandaşların oluşturduğu trafikten dolayı mağdur oluyoruz. Trafik felç oluyor. Kaldırımlarda yürüyemiyoruz. Mahallemizden dışarı çıkamıyoruz. Bizleri ziyaretlere gelen yakınlarımız mahallemize giremiyor. Biz yıllardır bu sorunu çözmeyen yöneticiler utansın diyeceğim ama onlarda o olsaydı bu trafik sorunu yaşanmaz, bugün insanlar yakınlarının kabirlerini rahat bir şekilde ziyaret ediyor, bizler de rahatça mahallemizde huzur içerisinde bayramımızı geçirmiş olurduk.” İfadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.
8e90b58a-7ad1-4d95-bd4a-9941b3cfebaa 88d3ce6a-d498-4c70-90a9-d2593224f9d6

Yorumlar

Tasarım | Enba