Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Kasım 2014

“Yener Yiğit’in bir davet almasına gerek yok”

“Yener Yiğit’in bir davet almasına gerek yok”
Ali Baba Halı Yıkama

Eminhaber’e konuşan Ak Parti İlçe Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı Yener Yiğit, “İlçe Başkanlığına aday gösterilen Suzan Dağlar Civan teşkilatımızda var olan kırgınlıkları bitirerek, birlik ve beraberliği sağlayacaktır” dedi.

 

“KIRGINLIKLAR SONA ERECEK”

 

Ak Parti Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı Yener Yiğit, Suzan Dağlar Civan’ın adaylığını Eminhaber Genel Yayın Yönetmeni Emin Yeşil’e değerlendirdi. Ak Parti Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığı tarafından 7 Aralık’ta yapılacak olan 3. Olağan Kongresi’nde aday gösterilen Suzan Dağlar Civan’ın ilçede birlik ve beraberliği sağlayacağına inandığını belirten Yiğit, “Ben Suzan hanımın ilçemizde var olan bir kırgınlığı gidererek, birlik ve bütünlüğü sağlayıp Ak Parti’nin 2023 vizyonuna ilçemizi taşıyacağına inanıyorum. Suzan Hanım iyi bir takım, ekip kurarsa mutlaka başarılı da olacaktır. Bizde başarılı olması için elimizden gelen, üzerimize düşen her türlü katkıyı sağlayacağımızı sizin aracılığınızla sözünü veriyorum.” İfadelerini kullandı.

 

“PARTİMİZ GÜZEL BİR TERCİH YAPMIŞTIR”

 

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının adaylaşma sürecinde ince eleyip, sık dokuduğunu söyleyen Ak Parti Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı Yener Yiğit, “Suzan Hanım yaklaşık 17 yıldır Sultangazi’de çalışan ve partimizin de kuruluşundan bu yana içerisinde yer alan değerli bir hanımefendidir. Partimiz hem hanımefendileri temsilen güzel bir tercih yapmıştır. Hem de yıllarca ülkemizde mağdur olan başörtü meselesini temsil eden bir kardeşimizi görevlendirmiştir.  İstanbul İl Başkanlığımız ince eleyip sık dokumuş, Sultangazi’de birlik ve beraberliği sağlayacak, partimizi 2015 seçimlerine hazırlayacak başkanı bulmuş. Rabbim Suzan hanımın yardımcısı olsun.” Şeklinde konuştu.

Yener Yiğit'in bir davet almasına gerek yok

“MURAT ATIM’IN KABUL GÖRMEYEN YÖNLERİ VARDI”

 

2008 yılında Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve başlayan Ak Parti İlçe Başkanı Murat Atım’ın teşkilatta kabul görmeyen yönlerinin olduğuna dikkat çeken Yiğit, “Murat Başkan partimizin kuruluşundan itibaren daha önce Gaziosmanpaşa’da daha sonra ise ilçemizde birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızdır. Fakat her yiğidin değişik yoğurt yiyiş şekli vardır. Murat başkanın başarıları kadar, kabul görmeyen yönleri de vardı. İnşallah bundan sonraki süreçte Murat Başkan başka yer ve konumlarda partimize hizmet edecektir. “ dedi.

 

“YENER YİĞİT’İN BİR DAVET ALMASINA GEREK YOK”

 

Suzan Dağlar Civan’ın adaylığının açıklamasından sonra gözler yönetim listesine çevrildi. Civan’ın yönetim listesinde kimlerin yer alacağı merak konusu olurken Yener Yiğit’e bu konuda bir davet alıp almadığını sorduk.  Yönetim listesi için bir davet beklemediğini belirten Yiğit, “Yener Yiğit’in bir davet almasına gerek yok. Biz siyaset yapıyoruz. Her alanda siyasetin içindeyiz. Bir mevki verilmesi veya ekibin içerisinde ismimizin yazılması önemli değil. Partimizin bu ülkeye hizmet ettiğine inanıyorum. Bunun içinde her alanda partimizin hizmetkârıyız. Ben 7 Aralık kongresi için bir davet beklemiyorum. Görev verilirse bir katkı sağlamaya çalışırım.” Diye konuştu.

Tasarım | Enba