Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Temmuz 2015

Yeni bir hamle başlatalım

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Sokaklarımızı daha az kirletebiliriz” diyerek, ilçenin daha temiz ve yaşanabilir bir yer olması için vatandaşları temizlik konusunda uyardı.

 

Belediye olarak sokakları yıkadıklarını, camilerin, cemevlerinin ve karakolların düzenli olarak temizlediklerini belirten Başkan Cahit Altunay, “Bu ilçe bizim. İlçemize zarar vermeden, aldığımız her şeyi veya kullandığımız her mekanı gerçekten kendi evimiz gibi sahiplenerek gözetip kollarsak çok daha disiplinli, çok daha güzel herkesin takdir ettiği bir ilçe konumuna geleceğimize yürekten inanıyorum.

 

Bu ilçede daha temiz olabiliriz. Sokaklarımızı daha az kirletebiliriz. Veya atacağımız çöpleri mutlaka konteynıra, mutlaka çöp sepetine götürerek yeni bir hamle başlatabiliriz. Bizim ilçemize gelen bir misafir, ‘Burası ne temiz bir ilçe’ diyebilmeli. Günlük olarak belirlenen saatlerde çöpleri alıyoruz. Ama iki saat sonra sokağı tanıyamayacak halde görmek mümkün.

 

 

Bu önceki kadar kötü değil. Ama daha iyi niye olmasın? Hep beraber ilçemize sahip çıkacağız. Belediye olarak düzenli olarak sokaklarımızı yıkıyoruz, camilerimizi, karakollarımızı, cemevlerimizi temizliyoruz. Ve bu hamlenin yanında vatandaş katkısı olduğunda bende diğer ilçeler gibi çok daha iyi bir konumda anılacağımıza inanıyorum.” Dedi.

20150521121252

Yorumlar

Tasarım | Enba