Eminhaber.Org

Yeni Çarşamba Pazarı’nda Gerginlik

Yeni yerine taşınan Çarşamba Pazarı, bugün kurulamadı. Pazara gelen vatandaşlar, pazar alışverişini yapamadan geri döndü.

Mahallelere kurulan semt pazarları bir çok sorunu da beraberinde getiriyor. Bunların başında araç ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmesi geliyor. Sultangazi Belediyesi, çevre ve gürültü kirliliğine son vermek amacıyla mahalle aralarına kurulan pazarları kapalı alanlara taşımaya devam ediyor. Sultangazi’nin en büyük sokak pazarı olan Çarşamba Pazarı da proje kapsamında yeni adresinde halka bugün hizmet verecekti.

Çarşamba Pazarı’nda tezgah açan bazı esnaflar dün tezgah açmayacaklarını açıklamışlardı. Bugün tezgahını açmak isteyen bazı esnaflara da meslektaşları izin vermek istemedi. Bunun üzerine kısa süreli arbede yaşandı. Polis dünden itibaren aldığı yoğun güvenlik önlemelerini bugün arttırdı. Polis, Uğur Mumcu Hizmet Tesisleri’nin için de ve dışında yoğun güvenlik aldı.

Polis güvenlik dolayısıyla içeride bulunan tüm esnafı dışarı çıkarttı. Yaşananlardan dolayı Çarşamba Pazarı bugün kurulamadı. Pazar alışverişine gelen vatandaşlar da, alışverişlerini yapamadan geri döndü.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba