Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 5 Ekim 2018

Yeni havaalanı

Yeni havaalanı
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul’un 3.Havalimanı Avrupa yakasında Karadeniz kıyısındaki bölgede olacaktır. Havaalanı Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında 76.5 KM2 alana inşa edilmektedir. 3. Havalimanı Çatalca, Göktürk Arnavutköy kavşağında ve Terkos Gölü’ne yakın bir alanda inşa edilmektedir. 3. Havalimanın üzerinden geçerken Terkos gölünün eşsiz manzarasına bakarken adeta büyüleneceksiniz uçak fobinizi doğal manzaraya teslim etmeyi yeğleyeceksiniz. 3. Köprünün bağlantı noktasında olacak olan ve İstanbul içinden en rahat şekilde ulaşımın sağlanacağı 3. Havaalanı ile Atatürk Havalimanı arasında kuş uçuşu mesafe ise 35 KM ‘dir.

Yeni havaalanımız tamamlanıyor ve tüm dünyanın gözü ülkemizin üzerinde, dünya liderine sahip bir ülke olarak da kendisine sahip çıkıp, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı yeni havaalanımıza verilecek en güzel isim RECEP TAYYİP ERDOĞAN  ismidir.  Recep Tayyip Erdoğan gerek siyasi hayatında sergilemiş olduğu başarılar gerekse özel hayatında sergilemiş olduğu örnek yaşantısı ve insanlara ve gelecek nesillere bırakacağı hizmetlerden dolayı bu onurlu hakkı fazlasıyla hak eden ve bu şekilde de gelecek nesillere örnek olacak bir liderdir. Türkiye şuan ayakta dimdik durabiliyor ve gerek içteki tehlikeli gerek dışarıda ki tehlikeli güçlere karşı mücadele verebiliyorsa Recep Tayyip ERDOĞAN’ın düzgün bir siyasi çalışma ve sağlam bir siyasi geçmişe sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye de büyük bir çoğunluğu temsil ederek bu büyük çoğunluğun sesi soluğu olmuştur. Havaalanı da Türkiye’yi 2023 yılına taşıyacak büyük bir projedir. Birlik olacağız beraber olacağız bu havaalanının kurulması ve faaliyete geçmesiyle Türkiye gücüne güç katacak birçok insan iş sahibi olacak, havadan uçuşların sayısı artacak, İstanbul’u olumsuz etkileyen trafik sorunları rahatlayacak.

Geçtiğimiz günlerde daha havaalanı tamamlanmadan birçok gencin hayalleri havalara yükselmiştir. Birçok genç projelerini insanlara göstererek projelerini hayata geçirmiştir.

Çağdaş ve modern yapısı ile görenleri akın akın havaalanına taşıyan ve insanların merakla gezdiği yeni havaalanı yerel bir niteliğe sahiptir. Aynı zamanda vazgeçilemeyen gezdikçe gezmeye doyulmayan küresel kent İstanbul’un zengin ve sosyal kültürel mirasını gelecek nesillere taşıyan mimariye sahiptir. Havaalanında yapılan camiler, hamamlar, kubbeler ince mimarisi ile görenleri adeta büyülüyor. Tarihimizde daima gurur duyduğumuz Türk-İslam sanat ve mimarisinde kullanılan motifler yeni havaalanında karşımıza daha da bir güzel çıkıyor.

Tamamlandığında dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havaalanı üstün teknolojilerle tüm dünyaya kapılarını açıyor. Yüzde yüz yerli ve milli kaynaklar ile kurulan bilişimini, yerli mühendislerin geliştirdiği milli sistemleri kullanılıyor.

Yolcuların koşuşturma ve telaşa kapılmadan daha kaliteli vakit geçirmesi için düşünülmüş hızlı geçiş sistemleri, tüm alanda ücretsiz internet, dinamik bekleme süreleri bildirimleri, akıllı otopark sistemleri, yeni nesil sadakat yönetimi sistemleri, kayıp eşya yazılımı,  apron kartı başvuru portalı gibi uygulamalar da ilk defa kullanılmaya başlayacak.

Etiketler:
Tasarım | Enba