Eminhaber.Org

Yeşilin ve Mavinin İç İçe Olduğu Gaziosmanpaşa Belediyesi Mesire Alanı Hizmete Açıldı

Gaziosmanpaşa’nın yanı başında, trafik gürültüsünün olmadığı, yeşilin ve mavinin iç içe olduğu, çocuklarımızın tatil dönemlerinde ekranlar ile değil akranları ile vakit geçirdiği Gaziosmanpaşa Belediyesi Mesire Alanı hizmete açıldı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede sosyal ve kültürel aktivitelerin merkezi olan, yeşil alanları ve doğal yapısıyla ilçenin estetik görünümüne kavuşmasını sağlayan yeni bir tesisi ilçemize kazandırdı. Gaziosmanpaşa Belediyesi  Mesire Alanı, Başkan Usta ve vatandaşların katılımıyla hizmete açıldı.

Düzenlenen törenle hizmete açılan Mesire Alanında vatandaşlar doğayla buluşma fırsatı yakaladı. Alibey Barajı’na yakınlığıyla bilinen ve özellikle yaz aylarında öğrencilerin ve ailelerin, şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden kaçabileceği bir alan olarak göze çarpan mesire alanının yapımı iki yıl sürdü.

PİKNİKÇİLERE GÖKKUŞAĞI SÜRPRİZİ HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Açılış programında çeşitli çocuk oyunları ve illüzyon gösterilerinin yanı sıra, aileler de piknik yapıp gönüllerince eğlendi. İçinde parklar, piknik alanları ve yürüyüş parkurları bulunan dev mesire alanında, piknik için alana gelen vatandaşlar gökkuşağı sürprizi ile karşılaştı. Gökkuşağı havadan görüntülenirken, ortaya seyrine doyum olmayan görüntüler çıktı.

Mesire alanının açılışına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da katıldı. Başkan Usta, vatandaşlarla piknik yapıp çocuklarla oyun oynadı.

Mesire alanının 24 saat hizmet verebileceğini belirten Başkan Usta, “Yapımı iki sene sürdü. Şu anda yeni faaliyete yetiştirebildik. Burası Gaziosmanpaşa’nın sınırında, İstanbul’un merkezinde bir mesire alanı olarak kullanacağımız, içinde istirahat yerleri, piknik alanları, seyir terasları, etkinlik alanları ve hizmet mekanları bulunan, dinlenme tesisi olarak dizayn ettiğimiz bir mesire alanı. Halkımıza açık hizmet verecek. Vatandaşın talebi doğrultusunda 24 saat hizmet verebilecek şekilde dizayn edildi. Gaziosmanpaşa’ya denizi, gölü getiren bir nokta” diye konuştu.

“ÇOCUKLARI EKRANLARLA DEĞİL AKRANLARLA BULUŞTURMA PROGRAMI YAPIYORUZ”

Mesire alanının her yaştan kesime uyduğunu belirten Başkan Usta, “Gaziosmanpaşa çok yoğun bir şehir. Böyle geniş mekanları fazla olmayan bir şehir. Burası da Gaziosmanpaşa’dan yürüme mesafesinde olan bir yer olunca vatandaşlarımızın bu konudaki ilgi ve alakası çok güzel ve sevindirici. Biz de vatandaşlara böyle güzel bir mekanı hizmete sunduğumuz için çok mutlu oluyoruz. İnşallah Gaziosmanpaşalılar için hayırlı bir hizmet mekanı olur. Burası hafta sonu ve yazları özellikle ailelerin, çocukların dinlenme mekanları. Yaşlılar için dinlenecekleri bir mekan. Çocuklar için etkinlik alanları, programlar ve etkinlikler burada çocukları eğlendirmiş olacak. Çocukları ekranlarla değil akranlarla buluşturma programı yapıyoruz. Çocuklar, diğer mahallelerden gelen arkadaşlarıyla burada eğleniyorlar. Biz de ailelerin enerji depolamalarına, stres atmalarına yönelik bu mekanı onların tercih etmelerini arzu ediyoruz” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Mesire Alanı, 1.200 metrekarelik yürüyüş yolu, 1.800 metrekare alana sahip bisiklet parkuru, çeşitli sosyal aktivitelerin yapılacağı 1.500 metrekarelik etkinlik alanı, piknik alanları, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, otopark, kafeterya, mescit gibi birçok fonksiyona sahip. Ayrıca göçmen kuşların geçişlerinin izlenebileceği seyir kulesi de manzara severler için birebir. Vatandaşlara ferah mekânlar, çocuklara ise modern ve güvenli oyun alanları oluşturulan benzersiz özelliğe sahip Mesire Alanı, vatandaşlara 24 saat hizmet verebilecek bir özelliğe de sahip.

Yorumlar

Tasarım | Enba