Eminhaber.Org

Yeşim Meltem Şişli tartışması Sultangazi’ye sıçradı

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin İSMEK’te kadın çalışanlara yönelik söylediği iddia edilen sözleri Sultangazi Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısında gündeme taşındı.

“ŞİŞLİ NEFRET SUÇU İŞLEMİŞTİR”

Sultangazi Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Onur Uygun, İSMEK’te kadın çalışanlara yönelik söylediği iddia edilen sözlerinden dolayı İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’yi kınadıklarını belirtti. Şişli’nin İSMEK çalışanları üzerine baskı, mobing ve psikolojik şiddet uyguladığını öne süren Uygun, “Şişli’nin İSMET kadın çalışanlarıyla yaptığı toplantıda hadsiz, ahlaksız, her türlü insani değerleri çiğneyen, son derece ilkel ve yakışıksız konuşmasında nefret suçu işlemiştir. İSMEK çalışanlarına yönelik konuşması iğrençlikten öte bir tavırdır, tacizdir, psikolojik şiddettir. İnsanlık adına nefret dolu sözleri kınıyoruz. Bu şahsın İBB’de görevine devam etmesi, halen İBB’yi yönetenlerin de aynı düşünceyi taşıdığı ve aynı utanca ortak olduğu anlamına gelmektedir. Ak Parti grubu olarak Yeşim Meltem Şişli’nin görevden alınmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Onur Uygun’un konuşması sırasında CHP’li Zeki Görer, “Bunlar hepsi yalan” dedi.

“İBB’DEN İHALE ALAMAYANLAR KARALAMA KAMPANYASINA BAŞLADI”

CHP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Mithat Çelik, İBB’den ihale alamayanların bir karalama kampanyası başlattığını ve ortaya atılan iddiaların hepsinin iftira olduğunu söyledi. 6 ay önce yapılan toplantıda İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin kamuoyuna yansıtılan sözleri kullanmadığını belirten Çelik, “Böylesi bir toplantıda birinin tanımadığı insanlara bu şekilde konuşması için akli melekesinin yerinde olmaması gerekiyor. Bu toplantıdan sonra İSMEK ile ilgili çok sayıda şikayet geliyor. Gelen şikayetler üzerine İSMEK ile ilgili soruşturma başlatılıyor. Ve bu konu ile ilgili bir disiplin kurulu kuruluyor. Bu disiplin kurulu soruşturmasını bitiriyor ve ilgili kişiler hakkında da ‘görevi kötüye’ kullanmaktan iş akitlerine son veriyor. Toplantıdan 6 ay sonra böyle bir karalama kampanyası başlıyor. Bir yerde bir karın ağrısı var çünkü. Bu karın ağrısı İSMEK’teki rantın ortadan kalkmasıdır. Burada bir kumpas vardır. Merak etmeyin açığa çıkacaktır. O yüzden sonucunu bekleyin. İftira ve çamur atarak bu işlerin önüne geçemezsiniz. Buradaki yolsuzluklar ve usulsüzlükler ortaya çıkacak. Belli medya şirketlerinin, cemaatlerin rahatsızlığı vardır. Artık İBB’den ihale vs. alamamaktadırlar. Dolayısıyla rahatsızlıkları vardır. Bundan dolayı artık durmadan çamur atacaklardır” diye konuştu.

“GÖREVDEN ALINANA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Konuyla ilgili söz alan Ak Parti Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen ise, “Bu açıklamalar karşısında kanım duruyor diyebilirim. İSMEK’te meydana gelen bu olayda, yapılan konuşma ve açıklamalarda hiçbir savunma şeklini kabul etmediğimizi belirtmek istiyorum. Bu hanımefendi acaba ne yiyor, ne içiyor da kendi hemcinslerine nasıl oluyor da bu cümleleri sarf edebiliyor. Bunu kınıyorum. Ve bunun karşısında yapılan hiçbir açıklamayı asla kabul etmiyorum. Bu hanımefendi görevden alınana kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba