Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Ağustos 2015

“YETERSİZ VE DONANIMSIZ” İFTİRASI

“YETERSİZ VE DONANIMSIZ” İFTİRASI
Ali Baba Halı Yıkama

7 Haziran genel seçimleri sonrasında Bekir Koç, Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın aldığı karar doğrultusunda Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alındı.

 

Bekir Koç’un görevden alınmasıyla birlikte hemşeri dernekleri bir bir Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ziyaret etmeye başladılar. Ziyaretlerin tek amacı ise, Bekir Koç’tan boşalan Belediye Başkan Yardımcılığı görevine kendi hemşerilerinin atanmasıydı. Başkan Altunay, kendisini ziyaret eden bütün STK temsilcilerini dinledi ve hepsine aynı cevabı verdi; “Şu an için bir atama yapmayı düşünmüyorum”

 

MAHMUT YILMAZ’I ÖNERDİLER

 

Bu STK temsilcileri arasında Adıyamanlı STK’larda yer aldı. Beş parmağı geçmeyen bu Adıyamanlılar Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ziyaret ettiler. Bu ziyarette Sultangazi’de ki Adıyamanlıları temsil ettiklerini iddia eden STK yöneticileri isim vermeden Hacı Orhan’ı istemediklerine vurgu yaparak, Başkan Altunay’a Mahmut Yılmaz’ı önerdiler. Başkan Altunay, beş parmağı geçmeyen bu STK temsilcilerine de “Şu an için bir atama yapmayı düşünmüyorum” cevabını verdi.

 

MEHMET METİNER SULTANGAZİ’NİN İÇ SİYASETİNE MÜDAHALE ETTİ

 

Ramazan ayında ise Sultangazi’de Ak Parti’nin Adıyamanlı İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak’ın düzenlediği bir sahur programına katılan Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, “Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığı” tartışmasını yaptığı açıklamalarla yeniden gündeme getirdi.

mehmet metiner

 

Adıyaman kökenli İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın bulunmadığı bu programda Sultangazi’nin iç siyasetine müdahale ederek aba altından soba gösterdi. “Burada mutlaka Adıyamanlı bir başkan yardımcısı olmalı” cümlesini kuran Metiner, ses tonunu biraz daha yükselterek, “OLACAK” dedi. Sultangazi’nin Belediye Başkanı olan Cahit Altunay’ın bulunmadığı bu programda Mehmet Metiner’in “Olacak” açıklaması kamuoyunda baskı ve tehdit olarak yorumlandı.

 

Emin Haber Mehmet Metiner’in bu açıklamalarını gündeme taşıdı ve adeta yer yerinden oynadı. Sultangazi’nin iç siyasetine müdahale eden Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner’in bu açıklamaları günlerce kamuoyunda konuşuldu ve zamanla da unutuldu.

 

“YETERSİZ VE DONANIMSIZ” İFTİRASI

 

Tam da “Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığı” tartışmasının unutulduğunu düşünürken, bu sefer de Adıyaman’da yayın yapan bir haber sitesinde yer alan bir haber Adıyaman kökenli Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Osman Yaşar’ı çileden çıkarttı.

 

Haberde; Adıyamanlı STK temsilcilerinin Belediye Başkanı Cahit Altunay’a yaptıkları ziyaret ve bu ziyarette sarf edilmeyen sözlere yer verildi.

 

Yazımızın başında belirttiğimiz beş parmağı geçmeyen Adıyamanlı STK temsilcilerinin Başkan Altunay’a yapmış oldukları ziyaret ve ziyarette Başkan Altunay’ın bu kişilere verdiği cevabını da belirtmiştik.

 

Ancak;

 

Bu ziyarette yer alan bir kişi, Adıyaman’da yayın yapan haber sitesine dün yanıltıcı bilgiler verdi. Haberde Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın kullanmadığı ve sarf etmediği cümlelere yer verildi. Haberde; Başkan Altunay’ın “Mevcut üyelerden Hacı Orhan’ı Adıyamanlılar istemiyor. Diğer iki üyede donanımlı değil yetersiz. Onun için atayamadık” gibi aslı astarı olmayan ifadeler kullanıldı.

 

Adıyaman’da yayın yapan haber sitesini yanıltan sözde Adıyamanlının kim olduğunu bir sonraki yazımızda sizinle paylaşacağız.

 

ÖZÜR DİLEYİN

 

Ama…

 

Sultangazi’de ki Adıyamanlıların temsilcileri olduklarını iddia eden bu kişiler bugünden itibaren çıkıp kamuoyundan özür dilemelidirler.

 

Çünkü; Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ziyaret ettiklerinde, “Hacı Orhan’ı istemiyoruz” diyen kendileri. “Başkan Yardımcımız Mahmut Yılmaz olsun” diyen yine kendileri. 40 dakika süren görüşmede Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın kullanmadığı sözleri söylemiş gibi lanse eden ve kamuoyunu yanıltan yine kendileri. İftira atan yine kendileri.

 

Herşeyden önce yanıltıcı bilgi verdikleri Adıyaman’daki gazeteciden, Belediye Başkanı Cahit Altunay’dan ve meclis üyesi olan Adıyamanlı siyasetçilerden özür dilemeliler.

 

OSMAN YAŞAR; İFTİRA ATIYORLAR

 

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Osman Yaşar’da bahsi geçen habere sosyal medyadan tepki gösterdi. Yaşar, “Adıyamanlılar vasıfsızdır sözlerine asla katılmıyorum. Bazı gazeteler, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın ağzından çıkmış gibi iftira atmaktadırlar. Şayet bu sözleri belgelendirirseniz, bizimde Başkana iki çift Sözümüz olacaktır. Bazı basın mensupları Sultangazi Belediye Meclis üyelerinin üzerinden siyaset yapmaktadırlar” dedi.

 

Belediye Başkanı Cahit Altunay üzerinden “Yetersiz ve donanımsız” diye karalamaya çalıştıkları isimler arasında yer alan ve habere ilk tepkiyi gösteren Belediye Meclis Üyesi Osman Yaşar, Türkiye’nin ünlü çiğköfte firması ve Avrupa’da şubeleri bulunan OSES Çiğköfte’nin sahibi.

 

osman yaşar

 

 

EMİN YEŞİL

https://twitter.com/Emin_Haber

Tasarım | Enba