Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 26 Kasım 2014

Yiğit Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı’na Katıldı

Yiğit Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı’na Katıldı
Ali Baba Halı Yıkama

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır tarafından kamuoyuna açıklanan “Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi”ne ilişkin olarak sivil toplum kuruluşlarının değerlendirmelerinin alınması amacıyla, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından İstanbul’da “Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya Sultangazi’den Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ve Basın Yayın Komisyonu Başkanı Yunus Kara katıldı.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Grand Cevahir Otel’de düzenlediği “Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı”na Üniversitelerden farklı inanç grupları temsilcilerine, gençlik ve kadın örgütlerinden engelli derneklerine kadar geniş bir yelpazeyi temsil eden dört yüzden fazla sivil toplum kuruluşundan iki binden fazla temsilcinin yanı sıra Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit ve Gençlik Meclisi Basın Yayın Komisyonu Yunus Kara’da katılım sağladı. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır toplantı çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, temsilcilerle “Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi” ve önümüzde yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi-sultangazi gençlik meclisi başkanı mustafa yiğit

Toplantıda Sultangazi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit’e de söz verildi. Kürsüye çıkarak konuşmasını yapan Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Yiğit, Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi’nde Kent Konseylerinin nasıl değerlendirileceğini sordu. Gençlerin önemine dikkat çeken Yiğit, Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisi’nde güzel işler yapabileceğini ifade etti.

Tasarım | Enba