Eminhaber.Org
Ana Sayfa SİYASET, SULTANGAZİ 4 Aralık 2018

Yunus Kara, Ak Parti’den belediye meclis üyeliği için başvurdu

Türkiye Gençlik Vakfı Sultangazi Kurucu İlçe Başkanı Yunus Kara, 31 Mart mahalli seçimleri için Sultangazi’den belediye meclis üyeliği için müracaatta bulundu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli İdareler Seçimlerinde Sultangazi Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen Yunus Kara, AK Parti’den başvurusunu yaptı. Sultangazi Belediyesi Meclis Üyeliği için aday adayı olan Kara, hazırladığı başvuru evraklarını AK Parti ilçe başkanlığına teslim etti.

“Hedefimiz; Gençler için daha iyi bir Sultangazi” diyen Yunus Kara, “Bu hedefimiz doğrultusunda 2010 yılından beri dur durak bilmeden çalıştığımız, siyasetin ve sivil toplum çalışmalarımızın bize kattığı tecrübeleri daha etkili mecralarda kullanabilmek ve gençlerimiz için yerel yönetimlerin imkanlarını daha verimli hâle getirmek için yaklaşan yerel seçimlerde AK Parti’mizden Meclis Üyeliği Aday Adaylık başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Fikir, destek ve dualarınıza talibim” dedi.

YUNUS KARA KİMDİR?

1991 İstanbul Bakırköy doğumludur.İlkokul ve Lise Eğitimlerini Sultangazi’de tamamlamıştır. Üniversite hayatına Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde başlamış olup, 2013 senesinde Erzurum Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünü kazanmıştır ve eğitimine Anadolu Üniversitesinde devam etmektedir.

Aktif siyasete 2009 senesinde Ak Parti Sultangazi Gençlik Kolları Cebeci Mahalle yönetiminde başlamış, 2012 senesinde Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Çeşitli vakıf ve stklarda görev alan Kara, 2014 senesinde Türkiye Gençlik Vakfı Sultangazi Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve devam etmektedir.

Yorumlar

Tasarım | Enba