Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Ekim 2017

Yusuf Özel CHP’ye Fena Yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, “MHP olarak Sultangazi’de muhalefet görevimizi yerine getiriyoruz. Ana muhalefet partisi CHP’nin hiçbir varlığı yok” Dedi. Özel, ayrıca "Cumhuriyet Mahallesi’nde bir Suriyeli iş yeri açıyor. Mahalle sakinlerimizden bir ablamız da bu iş yerine iş müracaatında bulunuyor. Suriyeli iş yeri sahibi, yabancı işçi çalıştırmadıklarını belirterek bu ablamızı kapı dışarı ediyor." diye konuştu.
Yusuf Özel CHP’ye Fena Yüklendi
Ali Baba Halı Yıkama

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile bir araya geldi. Genel ve yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Özel, Sultangazi’nin 15 mahallesinde vatandaşların nabzını yokladıklarını belirterek, “Kesin olmamakla beraber, önümüzdeki yıl erken seçim olma ihtimali var. Bir nevi seçim startı verdik.” İfadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden iki parti üyesinin istifa ettiğini belirten Yusuf Özel, iki parti üyesinin devlet memurluğu sınavına katılmalarından dolayı istifa ettiğini söyledi. İsim vermeden dün itibarı ile resmen faaliyetlerine başlayan İYİ Parti’ye de değinen Özel, “Dün malum bir parti kuruldu. Kurulmadan önce özellikle sol basında MHP’den sözde toplu istifalara olduğuna dair haberler yapıldı. Sultangazi’de MHP’den resmi olarak sadece iki dava arkadaşımız istifa etti. Bu iki arkadaşımız dışında partimizden istifa eden olmadı. Bu iki arkadaşımızda devlet memurluğu sınavlarına katılabilmek için partimizden istifa etmişlerdir. Kim ne derse desin, Sultangazi’de ülkücü hareket liderinin yanında ve emrindedir. Başbuğumuz rahmetli Alparslan Türkeş’in dediği gibi; Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisi’nde olur. “ dedi.

CHP’YE FENA YÜKLENDİ

Sultangazi’de seviyeli muhalefet yapmaya çalıştıklarını belirten MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ana muhalefet görevini yerine getiremedğini dile getirdi. Özel, “MHP olarak tek başımıza üstümüze düşen muhalefet sorumluluğunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Şartlar ve imkanlar dahilinde ilçemizde muhalefet görevini yerine getirmeye çalışıyoruz, bunu da yaptığımıza inanıyorum. Ancak diğer siyasi partiler o konuda elini taşın altına koymuyor. Ana muhalefet partisi CHP olmasına rağmen, Sultangazi’de hiçbir varlığı ve sesi yok.” Diye konuştu.

SURİYELİ İŞ YERİ SAHİBİ BEN TÜRK YANİ YABANCI ÇALIŞTIRMIYORUM

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, basın mensuplarıyla bir araya geldiği programda; Sultangazi’nin sorunlarına yönelik açıklamalarda da bulundu. Özel, Suriyeliler konusuna da değinerek çok konuşulacak bir açıklamada bulundu.

Özel’in dile getirdiği konulardan satırbaşları;

Her Kurban Bayramı’nda Cebeci ve Esentepe Mahallesi kokudan ve sinekten geçilmiyor.

Eski Edirne Asfaltı akşamları karanlığa gömülüyor. Işıklandırma ve aydınlatma olmamasından dolayı esnaf ve vatandaşlarımız bu konuda oldukça dertli.

İlçemizde güvenlik ve terör sorunu azamiye indi. Ancak İlçemizde uyuşturucu sorunu devam etmektedir.

Merkez Habibler Mahallemizde tapu, Yayla Mahallesi’nde imar sorunu devam ediyor.

Metris Kavşağı’nda trafiği rahatlamak üzere bir çalışma başlatılsa, trafik çilesi devam ediyor.

İlçemizde Diş Hastanesi yapılmasına rağmen, maalesef tam donanımlı olarak halen halkımıza hizmet verememektedir.

İlçemizde Suriyeliler sorunu devam ediyor. Sultangazi’de Suriyelilerin iş yeri açma sayısı her geçen gün artıyor. Kendi esnafımız bazı zorluklar yaşarken, Suriyelilere ayrıcalık göstermesine karşıyız. Bunları dile getirdiğimiz zaman da ensar düşmanlığı yaptığımız bazı kesimler tarafından dile getiriliyor.

Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Mahallesi’nde bir Suriyeli iş yeri açıyor. Mahalle sakinlerimizden bir ablamız da bu iş yerine iş müracaatında bulunuyor. Suriyeli iş yeri sahibi, yabancı işçi çalıştırmadıklarını belirterek bu ablamızı kapı dışarı ediyor.

Tasarım | Enba