Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Ağustos 2015

Yusuf Özel’den Çok Konuşulacak İddia

Yusuf Özel’den Çok Konuşulacak İddia
Ali Baba Halı Yıkama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘HDP’ye oy veren Şerefsiz’ tanımlamasının polemiği devam ederken, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel’e Bahçeli’nin bu sözlerini sorduk.

 

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel bir konuştu, pir konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘HDP’ye oy veren şerefsiz’ açıklamalarının yankıları sürerken, Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel sitemize yaptığı açıklamada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özel, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Sultangazi’de birçok Ak Parti ve CHP’linin HDP’ye oy verdiğini söyledi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin“Cilo dağının eteğinde birisi oy vermiş. Bu bizi ilgilendiren bir konu değil ki. HDP’li olmayıp HDP’yi yönlendirmek, HDP’yi kendi siyasal çıkarları için kullanan, yatta, yalıda viskilerini rakılarını içerken ortaya koydukları kanaati ele alıyoruz.” açıklamasını hatırlatan Yusuf Özel, benzer bir durumun Sultangazi’de de yaşandığını söyledi.

 

Özel, “AKP’li görünüp HDP’ye oy verenler oldu. Aynı durum CHP’de de yaşandı” dedi.

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel-açıklama

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, “AKP’de görev alan 7 Haziran genel seçimlerinde de HDP’ye oy verenler oldu. Özellikle AKP’nin komisyonlarında halen görevi bulunan ve kendilerini AKP’li gösteren birçok isim var. Bu isimleri açıklamam doğru olmaz. Ama AKP kendi içerisinde bunu araştırırsa zaten çok rahat tespit edebilir. Aynı zamanda ilçemizde AKP’li görünen birçok işadamı da HDP’ye oy verdiler” şeklinde konuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Cumhuriyet Halk Partisi’nde de aynı durumun yaşandığını ülke genelinde olduğu gibi Sultangazi’de de CHP’lilerin HDP’nin barajı aşıp meclise girmesi için çok çaba sarf ettiklerini, bunda da başarılı olduklarını sözlerine ekledi.

Tasarım | Enba